اخبار مرتبط

امیری در جلسه با اعضای فراکسیون زنان مطرح کرد؛

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از رفع ممنوع‌الخروجی زهرا نعمتی در مذاکره با کمیته پارالمپیک و وزارت ورزش خبر داد.

به گزارش جماران، طیبه سیاوشی اظهار کرد: من امروز درباره مشکل خانم زهرا نعمتی برای خروج از کشور با کمیته پارالمپیک و وزارت ورزش مذاکره کردم و خوشبختانه این مشکل حل شد.

وی افزود: به هر حال روی ایشان هزینه و سرمایه‌گذاری شده و در صورت ممنوعیت‌شان برای خروج از کشور آبروی ما در عرصه بین‌المللی صدمه می‌خورد. این یک موضوع شخصی نیست بلکه مساله ملی است و امیدواریم به بحران تبدیل نشود و بتوان آن را حل و فصل کرد.

سیاوشی اضافه کرد: قبلا معاونت زنان پیشنهاد داده بود که گذرنامه ویژه برای این خانم‌ها در نظر گرفته شود چرا که به هر حال اذن خروج برای خانم‌ها منوط به رضایت همسر است و این یک قاعده فقهی و قانونی است. تنها راهش این است که این مساله به عنوان شرط ضمن عقد پیش‌بینی شود و برای آن فرهنگ‌سازی شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: خانم‌هایی هستند که فرهنگی یا استاد دانشگاه هستند و سرمایه مملکت به حساب می‌آیند. اینها وجهه بین‌المللی به شمار می‌روند و اینکه با یک مشکل خانوادگی ممنوع‌الخروج شوند به آبروی کشور صدمه می‌زند. به نظر می‌رسد در چنین مواردی دولت می‌تواند ورود کند و با مجوزهای لازم موضوع را حل و فصل کند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

امیری در جلسه با اعضای فراکسیون زنان مطرح کرد؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.