اخبار مرتبط

رییس کل دادگستری خوزستان گفت: همه نامزدهای فعلی ریاست جمهوری مورد تایید نظام جمهوری اسلامی و شورای نگهبان هستند و برای دستگاه قضایی تفاوتی نمی‌کند که رییس جمهوری آینده ایران، کدام یک از این افراد است.

 

به گزارش جماران دکتر فرهاد افشارنیا در حاشیه اولین نشست فصلی  روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان در سال 96 که با موضوع پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی در استان خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در آینده نزدیک دو انتخابات شورای شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری را در پیش رو داریم که هرکدام از اهمیت خاص خود برخوردار است.

وی تصریح کرد: قوه قضاییه و در سطح استان‌ها، دادگستری‌ها ماموریت دارند تا بر مبنای قانون مصوب شده، شورای پیشگیری از وقوع جرائم و تخلفات انتخاباتی را تشکیل و با تدابیر، سلامت انتخابات را حفظ کند. وظیفه دستگاه قضایی و وزارت کشور این است که طبق فرمایشات مقام معظم رهبری از رای مردم که حق‌الناس است، صیانت کنیم.

افشارنیا گفت: همچین تلاش همه دست اندرکاران بر این است که شاهد حضور حداکثری همه آحاد جامعه اعم از مردم، ‌احزاب و جریان‌های درون نظام جمهوری اسلامی ایران در این انتخابات باشیم.

وی بیان کرد: این انتخابات مورد توجه و حساسیت نظام بین‌المللی است و باید فضای انتخابات و تبادل نظرات، به  گونه‌ای باشد که شاهد انتخاباتی سالم، ‌بانشاط و باشکوه باشیم.

رییس کل دادگستری خوزستان گفت: بیشترین تلاش ما در بحث پیش‌بینی و پیشگیری از تخلفات انتخاباتی و جرائم احتمالی، توجیه ستادهای انتخاباتی و اطلاع‌رسانی آیین‌نامه‌های انتخابات و ممانعت از استفاده از امکانات دولتی به نفع جریان یا نامزدهای انتخاباتی است.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.