اخبار مرتبط

هر ماه برای پرداخت یارانه ۱۸۰۰ میلیارد تومان به دولت پول می‌دهیم.

کاظمی با بیان اینکه شرکت پالایش و پخش تاکنون 200 هزار میلیارد تومان بابت هدفمندی یارانه‌ها پرداخت کرده است، گفت: اگر این بودجه صرف پرداخت یارانه‌ها نمی‌شد می‌توانستیم در پروژه‌های ملی هزینه کنیم.

به گزارش جماران، عباس کاظمی، مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به این که تاکنون فقط شرکت پالایش و پخش 200 هزار میلیارد تومان بابت یارانه‌ها پرداخت کرده است، گفت: ما سال گذشته ماهانه 2200 میلیارد تومان به سازمان هدفمندی یارانه‌ها پرداخت می‌کردیم و درسال جاری نیز باید ماهیانه 1800 میلیارد تومان پرداخت کنیم و حتی تا 2400 میلیارد تومان نیز پرداختی داشته‌ایم.

وی تاکید کرد: اگر این میزان پول به هدفمندی یارانه‌ها داده نمی‌شد در جایی فراتر از شرکت پالایش و پخش و در سطح کشور و ملی می‌توانستیم راه‌آهن ریلی، برقی و مترو را توسعه دهیم که همه اینها به معنای کاهش مصرف فرآورده‌ و آلودگی هوا است.

کاظمی با اشاره به اینکه افزایش رقم یارانه‌ها امکان‌پذیر نیست، خاطرنشان شد: کشور بودجه‌ای ندارد که بتواند میزان یارانه‌ها را افزایش دهد.

وی با اشاره به ادعای برخی کاندیداهای ریاست جمهوری مبنی بر یارانه 150 هزار تومانی یادآور شد: این حرف‌ها پایه و اساسی ندارد ما هم فقط گوش می‌دهیم.

 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.