اخبار مرتبط

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ای دستورالعمل فعالیت تبلیغاتی فضای مجازی را با هدف مشارکت مردمی و مقابله با تخریب و شائبه افکنی علیه نامزدها و ضابطه مند کردن استفاده از فضای مجازی به نامزدهای انتخابات اعلام کرد.

به گزارش جماران، ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره 9 خود نوشت: نامزد های انتخابات با مراجعه به سامانه بیتاک، در چارچوب قوانین و مقررات و بر طبق دستورالعمل فعالیت‌های تبلیغاتی انتخابات در فضای مجازی نسبت به اعلام رسانه های تبلیغاتی خود اقدام کنند.
به گزارش روز پنجشنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ستاد انتخابات کشور روند ساماندهی تبلیغات نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی و آگاهی از فعالیت های تبلیغاتی در این فضا را تشریح کرد.
در این اطلاعیه آمده که به منظور بهره گیری بیشتر از فرصت های فضای مجازی به ویژه دسترسی مردم به اطلاعات صحیح و قابل اعتماد، افزایش مشارکت مردمی و مقابله با تخریب و شائبه افکنی علیه نامزدها و همچنین ضابطه مند نمودن استفاده از فضای مجازی با هدف پوشش دادن نیازمندی های ذی نفعان تبلیغات انتخاباتی فضای مجازی، دستورالعمل تبلیغاتی در فضای مجازی تنظیم و ابلاغ شده است.
همچنین براساس این دستورالعمل سامانه بیتاک به عنوان واسط ارتباطی میان مردم، نامزدهای انتخابات، انتشار دهندگان محتوای تبلیغاتی و ستاد انتخابات کشور، به منظور ساماندهی تبلیغات در فضای مجازی و آگاهی از فعالیت های تبلیغاتی در این فضا راه اندازی شده است.
این سامانه در برگیرنده اطلاعات نامزدهای انتخاباتی و صفحات شخصی آنها بوده و همه هموطنان عزیز برای اطلاع از فهرست نامزدهای انتخاباتی، می توانند به آدرس http://bitaak.ir مراجعه و از کانال های رسمی و رسانه های تبلیغاتی هریک از داوطلبان آگاه شوند.
در این اطلاعیه آمده که لازم است نامزد های انتخاباتی نیز با مراجعه به سامانه بیتاک و استفاده از راهنمای مربوطه، در چارچوب قوانین و مقررات و بر طبق دستورالعمل فعالیت‌های تبلیغاتی انتخابات در فضای مجازی نسبت به اعلام رسانه های تبلیغاتی خود اقدام کنند.
بدیهی است هرگونه تبلیغات در فضای مجازی از طریق نامزدهای انتخاباتی تنها پس از ثبت و اعلام رسانه های تبلیغاتی آنها در این سامانه و با رعایت چارچوب های اعلامی مجاز است و همچنین هیچ یک از انتشار دهندگان نیز خارج از ضوابط اعلام شده و بدون ثبت چارچوب تبلیغی توافقی با نامزدها در سامانه بیتاک اجازه فعالیت انتخاباتی نخواهند داشت.

 

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.