اخبار مرتبط

فرجی‌دانا: زنده نگه داشتن امید در جوانان شاه‌بیت عملکرد دولت روحانی است/تخت روانچی: شکست پروژه ایران‌هراسی دستاورد دولت بود

معاون نهاد ریاست‌جمهوری در همایش هواداران جوان روحانی گفت: دولت همراه سرمایه‌های نظام همچون اقشار و اقوام مختلف و نیز زنان و جوانان خواهد بود.

به گزارش جماران، مرتضی بانک در همایش جوانان ستاد روحانی اظهار کرد: برای توسعه و پیشرفت کشور باید کنار هم باشیم. حضور ما کنار هم برای هر انسان آزاده‌ای درس عبرت بی‌نظیری خواهد بود.

وی ادامه داد: جریانی که برای کشور عزت و آزادی می‌خواهد و به دنبال صداقت است و همچنین به علم و دانش ارج می‌دهد و مقابل حرف‌های گزافه می‌ایستد پیشرفت کشور را می‌خواهد و مقابل پس‌رفت‌ها ایستادگی خواهد کرد.

بانک همچنین خاطرنشان کرد: این جریان اخلاق را مقابل بی‌اخلاقی قرار داده و برای یک ملت آزادگی به ارمغان می‌آورد. جوانان یک کشور سرمایه اصلی مملکت هستند. آنها منبع لایزال این مملکت هستند. جوانان، زنان و دانشجویان عزیز آینده‌سازان ایران ما هستند.

وی افزود: نظام و کشور ما بیش از هر چیز به این سرمایه‌ها توجه می‌کند و دولت‌ها بیش از هر کس به این جوانان نیازمند هستند. دولت بعدی و رئیس‌جمهور آینده باید بیش از پیش از این سرمایه‌ها استفاده کند. دولت آینده به مطالبات جوانان که مطالبات به‌حقی هم است توجه کرده و از آنها استفاده خواهد کرد.

معاون نهاد ریاست‌جمهوری در ادامه تصریح کرد: اقشار و اقوام مختلف همگی سرمایه نظام و همراه دولت هستند، دولت نیز همراه آنها خواهد بود. این دولت با پشتوانه شما جوانان و زنان و همچنین همراهان ارجمندی همچون سیدمحمد خاتمی، حسن خمینی و ناطق نوری راهش را ادامه می‌دهد. ما هیچ‌گاه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را فراموش نمی‌کنیم و راه او را ادامه خواهیم داد.

وی همچنین در پاسخ به اظهارات برخی کاندیداها و تقسیم‌بندی مردم توسط آنان گفت: آنانی که از 4 درصد و 96 درصد حرف می‌زنند خود را در کدام‌یک از این تقسیم‌بندی‌ها می‌بینند. شما با سرمایه‌های فراوان شهرداری و مال و املاک فراوان چطور خود را در این تقسیم‌بندی قرار می‌دهید؟ این جوانان در عرصه هستند و اجازه نخواهند داد نمایندگان زور بر این مملکت حکومت کنند.

در این همایش چهره‌های مختلفی نظیر عفت مرعشی، فاطمه هاشمی، محسن هاشمی، تخت روانچی، رمضان زاده، فرجی دانا، جلایی پور، مرتضی بانک، شکوری راد، آذر منصوری و ... حضور دارند.

تخت روانچی: شکست پروژه ایران‌هراسی دستاورد دولت بود

معاون وزیر امور خارجه گفت: با حمایت مردم و رهبری و رئیس‌جمهور توانستیم پروژه ایران‌هراسی دشمنان را شکست دهیم.

مجید تخت‌روانچی در همایش ستاد جوانان حسن روحانی ضمن تسلیت حادثه معدن آزاد شهر در استان گلستان اظهار کرد: باید در مورد سیاست خارجی دولت روحانی و مساله برجام صحبت کرد. شرایطی که در سطح بین‌المللی قبل از دولت یازدهم به وجود آمد شرایط سختی بود، همانطور که می‌دانید دشمنان کشور تلاش داشتند پروژه امنیتی‌سازی ایران را در دستور کار قرار دهند. تلاش زیادی کردند ایران‌هراسی در اوج خود قرار گیرد.

وی ادامه داد: در ابتدای عمر این دولت این پروژه به اوج خود رسیده بود، تحریم‌های نفتی، حمل‌ونقل و تحریم‌های بانکی فشارهای زیادی به ملت ما وارد می‌کرد.

معاون وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: زمانی که ما کارمان را در دولت یازدهم شروع کردیم همانطور که پیش از آن گفته بودیم که سیاست خارجی‌مان را با تعامل سازنده با جهان پیش خواهیم گرفت، با دنیا به گفت‌وگو پرداختیم.

وی افزود: در چارچوب احترام متقابل و عدم دخالت بیگانگان از موضع برابر به گفت‌وگو نشستم. شما شاهد بودید پرونده هسته‌ای از روزهای آغازین در دستور کار دولت قرار گرفت و بعد از دو سال مذاکره فشرده به نتیجه رسید.

تخت‌ روانچی همچنین گفت: ما خواستار سیاست برد- برد بودیم و هستیم؛ چرا که خواهان حقوق هسته‌ای خود بودیم و می‌خواستیم قطعنامه‌های ظالمانه علیه ایران رفع شود. طرف مقابل می‌گفت باید اطمینان داشته باشیم که برنامه هسته‌ای شما صلح‌آمیز است.

وی در همین راستا ادامه داد: ما فتوای رهبری مبنی بر حرمت سلاح هسته‌ای و همچنین دکترین دفاعی کشور را داشتیم. از همین رو تاکید می‌کردیم که سلاح هسته‌ای نمی‌خواهیم. با تلاش و کوشش نمایندگان ایران توانستیم برجام را به سرانجام برسانیم.

معاون وزیر امور خارجه در بخش دیگری از این سخنرانی گفت: برجام دستاوردهای زیادی برای ملت ما داشت. علاوه بر اینکه همچنان تحقیق و توسعه برقرار است، از سوی دیگر ایران‌هراسی و تحریم‌های علیه ایران شکست خوردند. ملت ایران توانسته با عزت نقش خود را ایفا کند.

تخت‌روانچی افزود: شورای امنیت سازمان ملل پیش از این ایران را به عنوان یک تهدید معرفی می‌کرد، اما الان می‌گوید که می‌خواهد با ایران در جهت برنامه‌های صلح‌آمیز همکاری داشته باشد. همان شورایی که تحریم‌مان کرد در برابر ایران تغییر بنیادی داشته است. آیا این عزتمندی بر اساس بنیادهای انقلاب نیست؟

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما باید با دنیا تعامل داشته باشیم در عین حالی که اجازه نمی‌دهیم در امور ما دخالت کنند دستاوردهای بزرگی در زمینه سیاست خارجی داشته‌ایم. در حوزه انرژی هسته‌ای به اینجا رسیده‌ایم که آب سنگین به بازارهای مختلف دنیا صادر می‌کنیم. در همین‌جا ما یاد و خاطره شهدای هسته‌ای را گرامی می‌داریم. الان با همکاری دانشمندان ما راکتور اراک بازسازی شده و مورد توجه دانشمندان بزرگ دنیا قرار گرفته است.

معاون وزیر امور خارجه سپس خاطرنشان کرد: الان کشورهای مختلف دنیا از جمله اروپایی‌ها علاقه‌مند هستند با ما مذاکره کنند. اینکه با جوانان‌مان به عزت رسیده‌ایم باعث افتخار ماست. اینکه با شعار «نه شرقی نه غربی» بلکه بر مبنای اصول اسلامی و اعتدال با دنیا همکاری می‌کنیم نیز افتخار ماست.

تخت‌روانچی در پایان گفت: طی مذاکرات هسته‌ای با حمایت مردم و رهبری معظم انقلاب و رئیس‌جمهور توانستیم به حل آن مشکل دست پیدا کنیم. انشاءالله در آینده قدم‌های بهتری برداشته می‌شود. کارهای ناتمام زیادی داریم که در سال‌های آینده تکمیل خواهیم کرد.

 حمیدرضا جلایی‌پور فعال سیاسی اصلاح‌طلب نیز در این مراسم با اشاره به انتخابات سال 94 خاطرنشان کرد: در انتخابات سال 94 مشاهده کردیم که با وجود رد صلاحیت‌هایی که صورت گرفت و علی‌رغم فضای موجود، با حضور مردم لیست 30 نفره امید رأی قاطعی کسب کرد.

وی با بیان اینکه فعالیت کمپین‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان تا آخرین ساعات باعث تحقق چنین نتیجه‌ای شد، اظهار کرد: اصلاحات و گشایش سیاسی برای رفتن به جلو به مردم نیاز دارد. در همین زمینه نیز چنانچه اتفاقی افتاد محصول حضور مردم پای صندوق‌های رأی و همچنین در کمپین‌های انتخاباتی بود.

جلایی‌پور در ادامه به بیان دلایل خود برای رای دادن به روحانی پرداخت و تبدیل نشدن به اقتصاد و ابزاری سیاسی، شفافیت رئیس‌جمهور و تاکید او بر لزوم شفافیت همه ارکان، رونق فضای مجازی و تعامل با دنیا و همچنین روحیه وفاق‌طلب روحانی را از جمله این دلایل برشمرد.

رمضان زاده: در انتخابات پیش رو رقابت میان اخلاق و دروغ است

در ادامه گردهمایی جوانان حامی روحانی، عبدالله رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات نیز به تحلیل وضع موجود و همچنین نتایج حاصل از رای‌آوری کاندیداهای مختلف پرداخت و اظهار کرد: شهردار تهران جمعیت امروز موجود در سالن حجاب را چهار درصد زالوصفت کشور معرفی کرده است. خانم‌ها نیز باید بدانند چنانچه آقای رئیسی رئیس‌جمهور شوند، برای درس خواندن باید از شوهرهای خود اجازه بگیرند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه نباید آرامش کشور را به هم بزنند و باید بگذارند که همه رای بدهیم، گفت: روحانی پیروز است در صورت تحقق این موضوع عزت ایران پایدار خواهد بود و همگان تلاش خواهیم کرد که ایرانی سربلند داشته باشیم.

وی با بیان اینکه برای ادامه راه یک مسیر را بیشتر نمی‌شناسم و آن نیز مسیر گام به گام و تدریجی است که حسن روحانی در آن یک گام از سایر کاندیداها جلوتر است، اظهار کرد: در انتخابات پیش‌رو رقابت ما میان اخلاق و دروغ و تدبیر و قانون‌گریزی است و ما در این انتخابات به اخلاق، تدبیر و قانون رای خواهیم داد.

فرجی‌دانا: زنده نگه داشتن امید در جوانان شاه‌بیت عملکرد دولت روحانی است

رضا فرجی‌دانا عضو سابق کابینه دولت یازدهم به عنوان آخرین سخنران همایش جوانان روحانی به بیان بخش‌هایی از دستاوردهای دولت یازدهم پرداخت و گفت: شاید عده‌ای سیاست خارجی و برقراری ارتباط با دنیا را یکی از بزرگترین اقدامات دولت یازدهم بدانند. گرچه در این دستاورد کلید تدبیر روحانی قفل‌های هفت‌گانه ارتباط ایران با دنیا را گشود و خطر جنگ را از کشور برطرف کرد اما بزرگترین شاه‌بیت عملکرد دولت روحانی ضمن نگهداشتن امید در دل جوانان است.

وی با بیان اینکه اگر امروز امید به اصلاحات در دل جوانان وجود دارد ماحصل دولت یازدهم است، خاطرنشان کرد: زنده نگه داشتن امید در دل جوانان و ترغیب آنها برای ماندن در کشور و اینکه ایران را از خود بدانند و خود را از ایران بدانند بزرگترین دستاورد آقای روحانی است.

وزیر پیشین علوم همچنین با اشاره به دستاوردهای دولت در زمینه‌های اقتصادی و فرهنگی گفت: تاکید آقای روحانی به اینکه جوانان باید در فضای امید باشند به عنوان یکی از مشکل‌گشاترین کلیدها قفل‌های چندساله بر در فرهنگ و اقتصاد را شکست. در همین زمینه مهار تورم و رشد اقتصاد از کارهای بزرگ دولت یازدهم محسوب می‌شود.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.