اخبار مرتبط

رییس اتحادیه زنان مسلمان در عراق روز پنجشنبه توهین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی به مساله مهدویت را ناشی از جهل این مسئول سعودی دانست و گفت که شاهزاده 'محمد بن سلمان' با این اظهارات، دشمنی آشکار خود را با عموم شیعیان نشان داده است.

به گزارش جماران ، 'فردوس العوادی' با انتشار بیانیه ای افزود که اظهارات اخیر توهین آمیز محمد بن سلمان درباره امام مهدی (عج)،نشان داد که عربستان سعودی به دنبال شعله ور کردن جنگ فرقه ای است که تنها برنده این جنگ، رژیم صهیونیستی است.
وی خاطر نشان کرد که عربستان از طریق اظهارات اخیر شاهزاده بن سلمان چهره زشت فرقه گرایی اش را نشان داد و بطور آشکار دشمنی خود را با شیعیان در منطقه و جهان اعلام کرد.
این نماینده پارلمان عراق گفت که وزیر دفاع عربستان سعودی به دور از اصول اولیه دیپلماسی بطور مستقیم به باورهای مذهبی شیعه، توهین کرده است.
رییس اتحادیه زنان مسلمان افزود که اظهارات محمد بن سلمان تنها ناشی از دشمنی با ایران نیست بلکه همه شیعیان را هدف قرار داده است.
فردوس العوادی تاکید کرده است که فردی در جایگاه بن سلمان چگونه به این شکل به قضیه امام مهدی (عج) می پردازد،و نمی داند که در قرن 21، مسئله امام مهدی (عج) تنها خاص شیعیان نیست بلکه همه مسلمانان را شامل می شود.
رییس اتحادیه زنان مسلمان در عراق تاکید کرد که اگر این جاهل از مسائل اسلامی چیزی می دانست می فهمید که قضیه امام مهدی (عج) مسئله ای است که همه مذاهب اسلامی اعم از شیعه و اهل سنت بر آن اتفاق نظر دارند هرچند در پاره ای جزییات شاید اختلاف نظر وجود داشته باشد.
العوادی گفته است که این سخنان بن سلمان به این معنی است که کشورش می خواهد به نمایندگی از رژیم صهیونیستی وارد جنگی فرقه در منطقه شود و عملا بر حمایت از منافع صهیونیست ها که اراضی کشورهای اسلامی و عربی را غصب کرده اند، تاکید می کند.
نماینده پارلمان عراق افزود که پرداختن به قضیه مهدویت نشان از نگرانی آل سعود و همچنین نگرانی های رژیم صهیونیستی و دیگر سروران آنها دارد که این روزها هیچ مشغله ای جز، ایران و گروه های مقاومت اسلامی در عراق، لبنان ، یمن، بحرین و دیگر کشورها ندارند.
فردوس العوادی از دنبال کردن این گونه 'اظهارات احمقانه' که هیچ منفعتی برای جهان اسلام و زندگی مسالمت آمیز بین پیروان مذاهب اسلامی ندارد، هشدار داد.
محمد بن سلمان در دوم ماه آبریل 2017 در گفت وگو با تلویزیون سعودی 'العربیه' مدعی شدکه 'چگونه می توان با ایران به تفاهم برسیم در حالی که ایران از طریق اعتقاد به مهدویت درصدد سلطه برکل منطقه و جهان از جمله عربستان سعودی است.'
ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی همچنین تنها راه حل با ایران را جنگ دانست و گفت که منتظر نمی مانیم تا ایران جنگ را به داخل عربستان بکشاند بلکه جنگ را در داخل ایران با آنها دنبال می کنیم.
بن سلمان در حالی مدعی شده است ،مهدویت خاص تفکر شیعی است، که این روزها، شیوخ وهابیت نیز بطور بی سابقه ای به موضوع آخرالزمانی می پردازند و تحت عنوان قضایای آخرالزمان، جوانان را در کشورهای عربی و اسلامی به جبهه های جنگ در عراق، سوریه، یمن و دیگر مناطق راهسپار می کنند.
با یک جستجو درباره باور مهدیت در اینترنت، می توان دید شیوخ معروف وهابیت از جمله 'العریفی'، 'العوضی'، 'القرنی' و دیگران بیش از دیگر علمای جهان اسلام این روزها به آن می پردازند تا جایی که تحولات عراق و سوریه را از نشانه های قطعی آخر الزمان تعبیر کرده اند.
یادآور می شود که خانم فردوس العوادی در پایان بیانیه اش به بیتی از 'جریر التمیمی' شاعر سرشناس عرب که در بین اعراب ضرب المثل معروفی شده است، استناد کرده که می گوید' عربستان ادعاهایی می کند که قادر به انجام آن نیست'.

 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.