ملکه انگلیس صبح امروز (پنجشنبه) خواهان برگزاری نشست فوری همه اعضای خاندان سلطنتی و کارمندان کاخ باکینگهام شده است؛ اقدامی که گفته می‌شود برای اعلام تغییر در سلسله مراتب خاندان سلطنتی یا اعلام مرگ یکی از اعضای ارشد اتخاذ می‌شد.

به گزارش جماران، روزنامه ایندیپندنت نوشت: این نشست "غیر عادی" توصیف شده و ماهیت فوری برای همه کارمندان سلطنتی در سراسر شهر لندن دارد که پیش داوری‌های زیادی را به همراه داشت است.

 

در این نشست افسران ارشد خاندان سلطنتی و مسئول سوگند سلطنتی و سر کریستوفر جیدت منشی ویژه الیزابت دوم ملکه انگلیس حضور خواهند داشت.

در همین حال، روزنامه دیلی میرور نوشت که احتمالا ملکه انگلیس خبر درگذشت همسر 95 ساله اش فیلیب دوگ ادنبره را اعلام خواهد کرد، که مدتهای مدیدی است که از مشکلات جسمی رنج می برد.

با این حال یکی از مسئولان ارشد کاخ باکینگهام اعلام کرد که "تا آنجایی که او اطلاع دارد ملکه و همسرش در سلامت کامل به سر می‌برند".

در صورت فوت یکی از اعضای ارشد خاندان سلطنتی اطلاعیه رسمی فوت او توسط کاخ باکینگهام تا بعد از ساعت 8 صبح به وقت گرینویچ اعلام نمی‌شود.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از این روزنامه افزود: درخواست از مسئول سوگند سلطنتی برای حضور در نشست نشان می دهد که ملکه الیزابت چه بسا تصمیمی برای تغییر ترتیب ولیعهدی اتخاذ کرده است.

شبکه العالم نیز اعلام کرد، از مدتها پیش گزارش‌های زیادی منتشر شده بود که حکایت از آن داشت که ملکه انگلیس برای برکناری فرزندش چارلز 68 ساله از ولیعهدی برنامه ریزی می‌کند زیرا ملکه ملاحظات زیادی درباره کامیلا دوگ کورنوال همسر کنونی چارز دارد.

چه بسا ملکه ولیعهدی را به بزرگترین فرزند چارلز یعنی ویلیام 34 ساله دوگ کمبریج بدهد که با همسرش شاهزاده کیت میدلتون از مقبولیت گسترده ای برخوردار است.

 

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.