اخبار مرتبط

پلیس متروپلیتین لندن روز چهارشنبه از اجرای عملیات جدید این نیرو برای مقابله با افزایش نگران کننده جرائم مرتبط با چاقو که در سال گذشته میلادی منجر به کشته شدن 60 نفر در پایتخت انگلیس شد، خبر داد.

به گزارش جماران، «مایکل گالاگر» رئیس عملیات یاد شده روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به افزایش آمار جرائم مرتبط با چاقو در لندن بیان داشت: در این طرح جدید قرار است از مجموع 80 نیروی پلیس شامل 40 پلیس مخفی و 40 پلیس آشکار استفاده، که به پلیس محلی برای مقابله با جرائم مرتبط با چاقو کمک خواهد کرد.
وی بیان داشت: در این طرح علاوه بر عملیات پلیسی، نظیر ایست بازرسی و شناسایی افرادی که با خود سلاح های سرد حمل می کنند، قرار است از طریق تعامل با رهبران جوامع، با افراد جامعه ارتباط برقرار شود. 
این مقام پلیس انگلیس با بیان اینکه «ما تلاش می کنیم تا با استفاده از ظرفیت های جوامع، پیام مان را منتشر کنیم» افزود: پیش از این، پلیس مسئولیت این پیام رسانی را بر عهده داشت اما اکنون از ظرفیت جوامع استفاده خواهیم کرد. گروهی که ما می خواهیم روی آنها تاثیر بگذاریم علاقه ای به شنیدن پیام ما ندارد؛ لذا اگر این پیام از سوی فردی که الگو باشد بیان شود، تاثیر به مراتب بیشتری خواهد گذاشت.
گالاگر عنوان کرد: چنانچه این طرح ثمره بخش باشد، به عنوان بخشی از فعالیت اصلی پلیس لندن الحاق خواهد شد.
وی در همین حال با اشاره به استخدام کارشناسان و متخصصین امور جنایی برای شناسایی علل افزایش جرم و جنایت در لندن گفت: ما به شدت نگران هستیم. بایستی درک کنیم که چه اتفاقی رخ داده که منجر به افزایش جرم و جنایت شده است. امیدوارم که نتیجه تحقیقات متخصصین به ما در این رابطه کمک کند که چگونه با این مشکل مقابله کنیم.
تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی پلیس متروپلیتین لندن نشان می دهد که در سال گذشته میلادی به صورت میانگین روزانه 3 نفر در خیابان های پایتخت انگلیس به ضرب چاقو کشته و یا بشدت زخمی شده اند. 
این گزارش حاکی از آن است که سال گذشته میلادی در کلانشهر لندن، در مجموع 60 نفر به ضرب چاقو کشته و یک هزار و 159 نفر نیز بشدت زخمی شده اند.
این آمار همچنین نشان می دهد که بالغ بر 21 هزار و 365 جرم مرتبط با چاقو در سال 2016 گزارش شده است.
آمار یاد شده حاکی از آن است که جرائم مرتبط با چاقو در سال 2016 میلادی نسبت به سال 2015 میلادی، 17 درصد افزایش داشته است.
برپایه این گزارش، در سال 2015 میلادی 59 نفر به ضرب چاقو و یک هزار و 89 نفر بشدت زخمی شده بودند.
آمار یادشده همچنین حاکی از آن است که در سال گذشته میلادی، 4هزار و 316 نفر به حمله با سلاح سرد تهدید شده اند که این رقم نشانگر افزایش 12 درصدی نسبت به سال 2015 است.
در سال 2015 میلادی 3 هزار و 846 نفر در لندن به حمله با سلاح سرد تهدید شده بودند.
بر پایه گزارش پلیس لندن، طی دو ماه گذشته 5 نفر به ضرب چاقو در این شهر به قتل رسیده اند.
پیش از این «کوین ساوت وروث» یک پلیس عالیرتبه متروپلیتین به ایونینگ استاندارد گفته بود که این نهاد امنیتی دائما سازوکارهای مقابله با جرائم مرتبط با چاقو را مورد بازنگری قرار می دهد.
وی افزود که عملیات موسوم به «عصای سلطنتی» شامل 900 اقدام بازدارنده برای مقابله با گسترش جرم و جنایت در لندن، از ماه ژانویه به اجرا درآمده است.

 

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.