اخبار مرتبط

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تایلند درخواست‌هایی به منظور سرمایه گذاری در ایران داشته است که ما با توجه به برنامه پنج ساله و واگذاری تعدادی از زیرساخت‌ها به بخش خصوصی، زمینه‌های آن را فراهم خواهیم کرد.

به گزارش جماران ، علی لاریجانی امروز- چهارشنبه در دیدار «چاتو دوم تیتا سیری» رئیس کمیسیون اقتصادی و مالی مجمع قانونگذاری تایلند این مطلب را بیان کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون فرصت خوبی برای گسترش روابط تجاری، سیاسی و پارلمانی میان دو کشور و همچنین رفت و آمد توریست‌ها می‌باشد.
لاریجانی در ادامه گفت: در پارلمان ایران قانون استرداد مجرمین میان دو کشور به تصویب رسیده و در حال اجراست و درخصوص تعرفه‌های ترجیحی هم توافقاتی میان دو کشور انجام پذیرفته است.
وی تاکید کرد: همچنین در حوزه انرژی و محیط زیست نیز اولویت‌هایی وجود دارد که قابل بررسی است و اتاق بازرگانی دو کشور می‌توانند در این خصوص نقش موثری داشته باشند.

**تایلند خواهان افزایش همکاری های تجاری و سرمایه گذاری در ایران است
«چاتو دوم تیتا سیری» رئیس کمیسیون اقتصادی و مالی مجمع قانونگذاری تایلند بیان کرد: هدف ما از این سفر ارتقاء سطح روابط بین مجلس تایلند و ایران است که مقدمه ای برای گسترش روابط میان دو ملت خواهد بود. همچنین تایلند خواهان افزایش همکاری‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در ایران است.
رئیس کمیسیون اقتصادی و مالی مجمع قانونگذاری تایلند اظهار داشت: ما در کشور ایران قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیار زیادی می‌بینیم و توانستیم در این سفر با دیدار از شهرهای اصفهان و شیراز پی به تاریخ کهن و فرهنگ غنی ایرانیان ببریم و شگفت زده شدیم. امیدواریم که فرهنگ دو کشور و جاذبه‌های موجود باعث گسترش همکاری‌ها میان دو ملت شود.
«تیتا سیری» افزود: ما در این سفر با کمیسیون اقتصادی مجلس جلساتی را برگزار کرده و به نتایج خیلی خوبی رسیدیم که یکی از آنها رفع موانع بر سر راه مبادلات بانکی است که به زودی این موانع برطرف خواهد شد.
وی یادآور شد: گسترش صنعت توریسم و تشکیل کمیسیون گردشگری، تشکیل اتاق بازرگانی مشترک، افزایش سطح مبادلات تجاری، رفع موانع بانکی و فراهم نمودن زمینه‌های سرمایه گذاری از جمله موارد مطروحه در این جلسات بوده است.
به گزارش خانه ملت، رئیس کمیسیون اقتصادی تایلند خاطرنشان کرد: ما در مذاکراتمان به این نکته اشاره داشتیم که مسائل توریستی، سرمایه گذاری و مبادلات بانکی مسائل اساسی و پایه‌ای برای تجارت هستند و ما امیدواریم که پارلمان ایران از گسترش همکاری ها میان دو کشور حمایت کند.

 

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.