اخبار مرتبط

منابع آگاه کرد احتمال دادند که آزادسازی کامل شهر الطبقه از دست داعش ظرف ساعات آتی اعلام شود.

به گزارش جماران ، این منابع با بیان این مطلب در مصاحبه با الشرق الاوسط اعلام کردند که این مساله داعش را واداشت تا از غیرنظامیان انتقام بگیرد و داعش به این منظور، صدها غیرنظامی را در داخل الطبقه بازداشت کرده است. این گروه تروریستی همچنین اردوگاه آوارگان در مرزهای سوریه و عراق در استان حسکه را هدف قرار داد که این حمله به کشته شدن بیش از ۳۲ تن و زخمی شدن ده‌ها تن انجامید.

 

یک فرمانده نظامی در "نیروهای دموکراتیک سوریه" اعلام کرد که داعش صدها تن از ساکنان شهر الطبقه در حومه غربی استان رقه را پس از پیشروی نیروهای کرد و کنترل آنها بر ۸۰ درصد از این شهر بازداشت کرد.

در همین حال، دیده بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد، دست کم پنج عامل انتحاری داعش خود را در نزدیکی اردوگاه آوارگان عراقی و سوری در استان حسکه در شمال شرق سوریه منفجر کردند که این حمله به کشته شدن ۳۲ تن و زخمی شدن ۳۰ تن انجامید.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که در پی این حمله، درگیری‌های شدیدی میان نیروهای کرد که مورد حمایت جنگنده‌های ائتلاف تحت امر آمریکا هستند، با نیروهای داعش در جریان است.

حمله به اردوگاه همزمان با این امر صورت گرفت که نیروهای دموکراتیک سوریه به کنترل کامل بر شهر الطبقه نزدیک می‌شوند.

یک منبع کرد در مصاحبه با الشرق الاوسط اعلام کرد که خطوط دفاعی داعش از این شهر کاملاً شکسته شده است که به کنترل نیرهای کرد بر فلکه اصلی این شهر یعنی قلب این شهر انجامید و تنها کنترل بر سد و تعدادی از خانه‌های اطراف آن باقی مانده است.

از سوی دیگر، یک فرمانده نظامی در نیروهای کرد در مصاحبه با خبرگزاری آلمان گفت که داعش همچنان سد فرات و چندین محله را تحت کنترل دارد و صدها غیرنظامی توسط داعش در آن محله‌ها که حدود ۲۰ درصد این شهر است، گروگان هستند.

پایگاه‌های مخالفان سوری اطلاعاتی را مبنی بر این امر منتشر کردند که شهر الطبقه برای نخستین بار شاهد حضور بسیار نیروهای ائتلاف بین‌المللی از تابعیت‌های آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی شده است و آنها به صورت مستقیم در عملیات نظامی شرکت دارند. این در حالی است که در گذشته، حضور آنها محدود به هماهنگی با نیروی هوایی و آموزش نیروهای دموکراتیک سوریه و مستشاران بود.

اطلاعاتی همچنین مبنی بر این امر مطرح است که همزمان با رسیدن محموله زیادی از تسلیحات به دست نیروهای کرد، تانک‌های آمریکایی در نبرد شرکت دارند.

روزنامه حریت ترکیه نیز گزارش داد که ایالات متحده آغاز نبرد رقه را مستقیماً پس از اولین دیدار میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در اواسط ماه میلادی جاری بررسی می‌کند. در این میان نیز اخباری پیرامون احتمال نشان دادن چراغ سبز کاخ سفید برای دادن سلاح‌های بیشتری به کردهای سوریه مطرح است.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.