• کدخبر: 635802
  • منبع: خبرگزاری صداو سیما
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

مقامات ونزوئلایی درخواست رسمی خود را برای خروج از سازمان کشورهای آمریکایی به دبیرخانه و رئیس این سازمان ارائه کردند.

به گزارش جماران ؛ پس از اخطارها و تهدیدهای مقامات دولت ونزوئلا در خصوص خروج اعتراضی از سازمان کشورهای امریکایی، خانم دلسی رودریگز وزیر امور خارجه ونزوئلا با اعلام تصمیم کشورش مبنی بر خروج از این سازمان گفت: ما قبلا بارها اعلام کردیم برخی از کشورهای عضو سازمان کشورهای امریکایی به رهبری امریکا در امور داخلی ونزوئلا دخالت می کنند و بر آتش تنش ها می افزایند.

وی افزود: دولت امریکا و طرفدارانش یکی از عوامل اصلی آشوبها و درگیریها در کشور ما هستند و به علت ادامه این دخالتها، دولت ونزوئلا از این سازمان خارج می شود.

ماههاست که ونزوئلا شاهد ناآرامی ها و تظاهرات مخالفان و حامیان دولت است که بر اثر این ناآرامیها تاکنون دهها نفر کشته و صدها نفر دیگر مجروح شده اند، هر چند این کشور امریکای لاتین به علت کاهش قیمت جهانی نفت با مشکلات فراوان اقتصادی و افزایش ناامنی های افسارگسیخته روبرو شده است اما بسیاری از رهبران کشورهای امریکای لاتین، دولت امریکا و متحدانش را عامل اصلی نابسامانی ها در این کشور می دانند.

اوو مورالس رئیس جمهور کشور بولیوی اخیرا با حمایت از دولت قانونی ونزوئلا و با اشاره به ناآرامی های کنونی در این کشور خاطرنشان کرد هم اکنون شاهد یک کودتای برنامه ریزی شده توسط دولت امریکا در ونزوئلا هستیم و هدف امریکا و متحدانش از دخالت در امور داخلی و تشویق شورش ها، تصاحب نفت و منابع سرشار طبیعی ونزوئلاست.

سازمان کشورهای امریکایی با عضویت 35 کشور قاره امریکا در سال 1948 با هدف تشویق همکاریهای اقتصادی بین اعضا تاسیس شد.

مقر سازمان کشورهای امریکایی در واشنگتن قرار دارد و کارشناسان منطقه معتقدند خروج ونزوئلا که یکی از اعضا مهم این سازمان بود، ادامه روند کنونی دخالتهای دولت امریکا با اعضای این سازمان را با چالش روبرو خواهد کرد.

 

 

انتهای پیام
  • کدخبر: 635802
  • منبع: خبرگزاری صداو سیما
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.