اخبار مرتبط

برای درک سیاست خارجی ترامپ؛

قاضی پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی امریکا:

یک روزنامه آمریکایی تشریح کرد؛

رئیس‌جمهور سابق آمریکا در اولین سخنرانی عمومی‌اش در دانشگاه شیکاگو، حتی یک کلمه هم درباره دونالد ترامپ و یا میراثی که جانشین او زیر سوال برده، صحبت نکرد.

به گزارش جماران ، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا که می‌توانست از اولین سخنرانی‌اش برای به چالش‌ کشیدن اتهام‌زنی دونالد ترامپ درباره ماجرای شنود و یا دستور عمل جمهوری‌خواهان استفاده کند، در عوض سمیناری دانشگاهی درباره چگونگی مشارکت با نسل جوانان جدید برگزار کرد و از آنها خواست تا در سیاست مشارکت کنند.

 

اوباما خطاب به دانشجویان گفت: مهمترین کاری که می‌توانم انجام دهم این است که به هر نحوی که می‌توانم نسل آتی رهبری را آماده کنم تا عصا را به دست بگیرد و رد خودش را در جهان بر جای بگذارد.

قطعا پرهیز اوباما از اشاره به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا تصادفی نبوده است. به نظر می‌رسد اوباما تصمیم گرفته تا همچون سلف‌هایش از جانشین خود انتقاد نکند اما اوباما و مشاورانش به این نتیجه هم رسیده‌اند که رویارویی با ترامپ اکنون می‌تواند یک اشتباه سیاسی باشد.

اگر اوباما مستقیما رئیس‌جمهوری آمریکا را به چالش بکشد، آنها معتقدند که این کار باعث می‌شود تا تلاش‌های ترامپ برای جمع‌ کردن حامیانش خنثی شود. این مساله می‌تواند در نهایت به جایی برسد که ترامپ سیاست‌هایی را عملی کند که اوباما مخالف آنهاست.   

اوباما از زمان برگزاری مراسم سوگند ترامپ، سه ماه در تعطیلات بود و از دوشنبه یک سری سخنرانی‌های عمومی در ایالات متحده و اروپا را آغاز کرده و قرار است هفتم مه در موزه ریاست جمهوری جان اف کندی و موزه بوستون سخنرانی داشته باشد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

برای درک سیاست خارجی ترامپ؛

قاضی پیشنهادی ترامپ برای دیوان عالی امریکا:

یک روزنامه آمریکایی تشریح کرد؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.