اخبار مرتبط

نخست وزیر عراق در اولین دیدار با سفیر جدید ایران در بغداد، گفت که تروریست ها به دنبال چالش میان ایران و عراق بودند، اما اقدامات آنها موجب عمیق تر شدن روابط دو کشور شد و ایرج مسجدی نیز بر ادامه حمایت های ایران از عراق در همه زمینه ها تاکید کرد.

 

به گزارش جماران، ایرج مسجدی روز دوشنبه،پس از تقدیم استوارنامه خود به فواد معصوم رئیس جمهور عراق با حیدرالعبادی نخست وزیر این کشور دیدار و گفت وگو کرد.
طرفین در این دیدار در خصوص مسائل مهم بویژه روابط دو جانبه و منطقه ای بحث و تبادل نظر کردند.
حیدرالعبادی در این دیدار ضمن تشکر از حمایت های ایران از عراق در جنگ علیه تکفیری ها و داعش، به این موضوع اشاره کرد که تروریست ها به دنبال ایجاد چالش در روابط تهران-بغداد بودند، اما اقدامات آنان باعث تقویت و عمیق تر شدن روابط دو کشور شد. 
وی ضمن تاکید بر حذف برخی موانع در برابر گسترش روابط ، خواستار بسط همکاری های دو کشور در زمینه های اقتصادی، سرمایه گذاری های مشترک، ایجاد فرصت های شغلی برای دو کشور و تعریف پروژه های اقتصادی مشترک شد. 
مسجدی نیز در این دیدار با اشاره به ضرورت بررسی راه های گسترش همکاری ها میان دو کشور گفت ایران و عراق با ظرفیت ها و پتانسیل های فراوانی که دارند ، باید برای فراهم کردن زمینه های گسترش روابط تلاش کنند. 
سفیر جدید ایران در عراق، همچنین بر ادامه حمایت های ایران از دولت عراق در زمینه های مختلف تاکید کرد. 
ایرج مسجدی سه شنبه گذشته وارد بغداد شد و یک روز بعد با ابراهیم الجعفری وزیر خارجه عراق دیدار و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم وی کرد.
وی صبح دیروز دوشنبه ابتدا با فواد معصوم رئیس جمهور عراق دیدار و استوار نامه خود را تقدیم وی کرد و سپس شامگاه همین روز با سلیم الجبوری رئیس پارلمان و سپس با حیدرالعبادی نخست وزیر عراق دیدار و گفت وگو کرد. 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.