• کدخبر: 585665
  • منبع: تابناک
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

در ساعات اخیر خبر وقوع سه رویداد تلخ و خونین روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت که در یک چیز مشترک بودند؛ قرار داشتن یک زن در کانون حادثه. نقطه اشتراکی که تلخی این رویدادها را دوچندان می‌کند.

به گزارش جماران، هرچند آمار و ارقام حکایت از حضور پررنگ تر مردان در جرایم و جنایات در کشورمان دارند و جامعه شناسان نیز دلایل فراوانی برای توجیه این آمار ارائه می‌دهند، عصر امروز سه حادثه خونین در کشورمان رسانه‌ای شد که زنان نقش آفرینشان بودند. رویدادهایی که اگرچه همزمانی‌شان معنای خاصی ندارد، اما قرار گرفتن سه زن در کانونشان، بی شک پر معنا و حائز اهمیت است.

از این رو که می‌تواند نشانه اوج فشارهای وارد آمده به این زنان باشد، در حالی که می‌دانیم به دلایل فراوان، زنان در کشورمان کمتر از مردان در معرض فشارها و تنش‌های اجتماعی قرار دارند و به همین تناسب، سهم کمتری در پرونده های مختلف قضایی ایفا می‌کنند، هرچند که آمارها حکایت از افزایش میزان جرایم و جنایات میان زنان ایرانی دارد.

وضعیتی نامطلوب که مجابمان می‌کند سه گانه حوادث خونین امروز را بسیار جدی گرفته و از مسئولان و تمامی آنهایی که مستقیم و غیر مستقیم سهمی در برنامه ریزی برای رفع معضلات اجتماعی دارند بخواهیم برای پایان دادن به این دست حوادث که تکرار می‌شوند، چاره جویی کنند.

1- خودکشی زن جوان در متروی تهران

خبر خودکشی زنی جوان در متروی تهران، حوالی عصر امروز مخابره شد و ساعاتی بعد مورد تایید مسئولان مترو تهران قرار گرفت. اتفاقی شوم که در ایستگاه «میرزای شیرازی» رقم خورد و احسان مقدم، مدیر روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو درباره آن گفت: در ساعت 15:11 امروز زنی حدودا 35 ساله در ایستگاه میرزای شیرازی با تجاوز به حریم ریلی و ورود عامدانه در حریم ریل جان خود را از دست داد. به دلیل این اتفاق حرکت قطارها یک ربع به تاخیر افتاد اما در حال حاضر تردد در خط 3 مترو ادامه دارد.

2- خودسوزی زن میانسال در میدان هفت تیر تهران

دقایقی از انتشار خبر خودکشی زن جوان در مترو تهران نگذشته، خبر رسید که زنی میانسال در میدان  هفت تیر تهران اقدام به خودسوزی کرده است. رویدادی که مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت با تایید آن، اعلام کرد: حوالی ساعت ۱۵ امروز زنی حدودا ۵۰ ساله که گویا درخواستی از یکی از نهادها داشته در محدوده میدان هفت تیر دست به خودسوزی کرد. تحقیقات اولیه حاکی از این است که این زن با استفاده از بنزین مبادرت به انجام این کار کرده است. حال عمومی این زن مساعد بوده و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

3- جنایت هولناک زن بیمار در ماهدشت کرج

سومین رویداد شومی که امروز رسانه‌ای شد، در کرج رخ داده است. رویدادی که در تلخ بودن، گوی سبقت را از دو حادثه دیگر ربوده و این بار در کانون آن، زنی بیمار قرار داشته که ظاهرا نمی‌خواسته جور بیماری‌اش را دیگر اعضای خانواده‌اش بکشند. رویدادی که حاجی‌رضا شاکرمی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، در تشریح آن گفت: پس از گزارش مراجع انتظامی مبنی بر وقوع سه فقره قتل در یکی از مناطق ماهدشت، بازپرس کشیک قتل به محل اعزام شد. در بررسی‌ها مشخص شد که قاتل زنی است که اقدام به قتل همسر و دو فرزند خود کرده است.

شاکرمی درباره انگیزه قاتل گفت: وی در اظهارات خود اعلام کرد از دو ماه قبل متوجه شده به بیماری سرطان مبتلا است و برای اینکه فرزندانش بعد از مرگ وی سرگردان نباشند، نقشه قتل اعضای خانواده خود را طراحی و اجرا کرده است. متهم برای عملی کردن طرح خود، اقدام به خرید دو بسته قرص خواب‌آور از داروخانه کرده و پس از خوراندن آن به قربانیان، با ضربات چاقو آن‌ها را به قتل رسانده است. بر اساس بررسی‌های انجام شده قاتل دارای مشکلات روحی و روانی و افسردگی شدید بوده و پرونده وی جهت بررسی بیشتر به پزشکی قانونی کرج ارجاع شده تا در خصوص جنون و اختلالات روانی وی که منجر به ارتکاب این جنایت هولناک شده اظهار نظر کنند.

 

  • کدخبر: 585665
  • منبع: تابناک
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.