اخبار مرتبط

وزیر امور خارجه ایران برای شرکت در اجلاس سران اتحادیه همکاری‌های منطقه‌ای کشورهای حاشیه اقیانوس هند امشب به اندونزی سفر می کند.

به گزارش جماران، بهرام قاسمی عصر یکشنبه با اعلام این خبر افزود: اولین نشست سران این اتحادیه به مناسبت بیستمین سال تشکیل آن در جاکارتا برگزار می شود. 
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که این اجلاس سه روزه و در سه سطح کارشناسان ارشد، وزرا و سران طی روزهای 15 لغایت 17 اسفند در جاکارتا مرکز اندونزی برگزار می شود گفت: ظریف وزیر امور خارجه به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه 17 اسفند در نشست سران حضور خواهد یافت.
نشست کارشناسان ارشد اتحادیه همکاری های منطقه ای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) روز یکشنبه در جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار شد تا اسناد اجلاس وزرا و سران در مورد همکاری کشورهای حوزه این پهنه آبی را مورد بررسی قرار دهند.
ریاست هیات کارشناسی ایران در بیستمین نشست کارشناسی 'آیورا' در پایتخت اندونزی بر عهده 'مجید بیزمارک' مدیرکل امور بین الملل، محیط زیست و توسعه پایدار وزارت امور خارجه کشورمان است و در این نشست 'ولی الله محمدی نصرآبادی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا نیز حضور دارد.
اجلاس وزرا و سران اتحادیه همکاری های منطقه ای حاشیه اقیانوس هند روزهای دوشنبه و سه شنبه با حضور مقام ها بلندپایه کشورمان در جاکارتا برگزار می شود.
در این نشست تعدادی از موضوعات مهم از جمله ایمنی و امنیت دریایی، تجارت و سرمایه گذاری، مدیریت شیلات و همکاری در زمینه های علمی مورد بحث قرار گرفت.
 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.