اخبار مرتبط

دبیر کل مجمع نیروهای خط امام درباره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: نام آیت الله هاشمی همواره در صدر افراد تاثیرگذار در انقلاب بوده است.

به گزارش جماران، در ابتدای نشست «دوران پسا هاشمی» که شب گذشته به همت سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام(ره) برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین سید هادی خامنه ای، مدیر پژوهشکده تاریخ اسلام سخنان کوتاهی را درباره نقش آیت الله هاشمی در تاریخ سیاسی ایران بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه بعد از رحلت امام خمینی(ره) ضایعه درگذشت آیت الله هاشمی بزرگترین مصیبت برای تاریخ انقلاب بود، گفت: قبل از انقلاب و در جلسات تفسیر قرآن در تعریف واژه زهد گفته می شد کسی که هیچ چشمداشت و علاقه ای به مال دنیا و متعلقات آن نداشته باشد و در همان موقع اگر کسی می خواست مثالی را درباره کسی که این ویژگیها را داشته باشد بیاورد، از مرحوم آیت الله هاشمی نام می برد.

مدیر پژوهشکده تاریخ اسلام افزود: آقای هاشمی در سالهای قبل از انقلاب نسبت به ما و دیگر اطرافیان خود از شرایط مالی بهتری برخوردار بود؛ اما بدون دلبستگی به مال دنیا در صف اول مبارزه قرار داشت و رنجهای زیادی را در زندان و زیر شکنجه رژیم طاغوت تحمل می کرد.

خامنه ای با بیان اینکه از ابتدای مبارزه علیه رژیم شاه و پیروزی انقلاب تا کنون، وقتی صحبت از افراد تاثیرگذار در تمامی این سالها میشود، همواره نام آیت الله هاشمی در صدر این اسامی قرار داشته است، افزود: دونفر در کشور ما و در قبل از انقلاب برای اولین بار مساله فلسطین و خطر بزرگ اسرائیل برای دنیای اسلام را گوشزد کردند. امام راحل اولین شخصی بود که در اعلامیه های خود بارها از مظلومیت مردم فلسطین و خطر اسرائیل برای اسلام نام می برد و بعد از ایشان آقای هاشمی بود که با تالیف کتاب فلسطین، نقش بسزایی در معرفی و طرح مسئله فلسطین ایفا کردند و امروز تمامی کسانی که درباره فلسطین فعالیت و مبارزه می‌کنند باید با یاد از مرحوم هاشمی حق مطلب را نسبت به او ادا کنند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.