اخبار مرتبط

وزیر امور خارجه در مصاحبه با شبکه «ان‌بی‌سی» تأکید کرد که تهدیدها بر ایران بی‌اثر است و باید با زبان احترام با ایران صحبت کرد.

به گزارش جماران، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه با شبکه «ان‌بی‌سی» گفت تصور می‌کند که توافق هسته‌ای پابرجا بماند.

آقای ظریف در پاسخ به سوال این شبکه در مورد هشدار دولت آمریکا به ایران، گفت: «ایران به نوع ادبیات ایالات متحده عادت دارد و چنین ادبیاتی روی ما اثرگذار نیست.»

وی افزود: «معتقدم که اگر تصمیم می‌گرفتند که از زبان احترام، زبان منافع دوجانبه، نتیجه بهتری داشت و ایرانی‌ها هم پاسخ مثبت‌تری می‌دادند.»

وزیر امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه توافق هسته‌ای با ایران، گفت اطمینان دارد که این توافق پابرجا می‌ماند.

آقای ظریف گفت: «معتقدم که توافق هسته‌ای پابرجا خواهد ماند. این یک توافق چندجانبه است و توافق چندجانبه را نمی‌توان مورد مذاکره مجدد قرار داد، چراکه این کار به معنی گشودن درب به روی ناشناخته‌هاست.»

وی تأکید کرد که حتی اگر آمریکا به صورت یکجانبه از توافق کناره‌گیری کند، ایران «گزینه‌های متعددی» برای پاسخ دادن در اختیار دارد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.