اخبار مرتبط

گزارش روزنامه پاکستان در آستانه نشست قزاقستان؛

وزارت امور خارجه قزاقستان روز دوشنبه اعلام کرد، کارشناسانی از این سه کشور و سازمان ملل متحد نشست فنی در آستانه را برای بررسی جزییات توافق آتش بس سوریه آغاز کرده اند.

 خبرگزاری رویترز نوشت: روسیه، ترکیه و ایران امروز درباره اجرای توافق آتش بس سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان مذاکره می کنند.

به گزارش جماران، این خبرگزاری افزود: وزارت امور خارجه قزاقستان روز دوشنبه اعلام کرد، کارشناسانی از این سه کشور و سازمان ملل متحد نشست فنی در آستانه را برای بررسی جزییات توافق آتش بس سوریه آغاز کرده اند.
سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان گفت: انتظار می رود نمایندگانی از اردن برای نخستین بار در این نشست شرکت کنند.
وی همچنین اظهار داشت که دستور این جلسه شامل بررسی اجرای ترک مخاصمه، گفت وگو درباره پیشنهادی از سوی گروه اپوزیسیون مسلح سوریه درباره آتش بس و تصمیم گیری درباره برخی گزینه ها در خصوص نحوه اجرای آن است.
سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان خاطرنشان کرد، هدف ایجاد سازوکاری برای کنترل اجرای توافق آتش بس است.
این وزارتخانه از ارائه اطلاعات بیشتری درباره فهرست هیات هایی که پشت درهای بسته مذاکره می کنند، خودداری کرد.
 این نشست درحالی برگزار می شود که پیشتر، در روزهای چهارم و پنجم بهمن ماه جاری نخستین نشست آستانه، به ابتکار ایران و با همکاری روسیه و ترکیه، نمایندگان دولت و معارضین سوری برگزار شد و برای اولین بار نمایندگان دولت قانونی سوریه به مذاکره رودرو و مستقیم با نمایندگان معارضان مسلح پرداختند. 
هدف از نشست آستانه 2، تقویت توافق آتش بس، چگونگی اجرا و نظارت بر روند آن اعلام شده است.
«الکساندر لاورنیتف» فرستاده ویژه رئیس جمهوری روسیه، روز گذشته هفدهم بهمن ماه به منظور رایزنی پیرامون بحران سوریه و نزدیک تر کردن دیدگاه ها وارد تهران شد. وی با «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت و گو کرده است.

 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

گزارش روزنامه پاکستان در آستانه نشست قزاقستان؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.