اخبار مرتبط

در دیدار هیات مجمع عالی کره شمالی؛

در پی دیدار معاون سیاسی وزارت خارجه و شهردار تهران توافق شد؛

معاون وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه، افزایش آگاهی عمومی در خصوص پیامدهای تغییر اقلیم باید مورد توجه قرار گیرد، وظیفه اصلی دستگاه‌های مربوطه را مدیریت منابع آبی کشور و حرکت به سمت تاب‌آوری عنوان کرد.

به گزارش جماران؛ به نقل از پایگاه‌خبری وزارت راه‌و‌شهرسازی، نشست اعضای هیئت‌رئیسه «ششمین کنفرانس بین‌المللی_منطقه‌ای تغییر اقلیم»، روز چهارشنبه (۱۸ مهر ۱۳۹۸) با حضور «سید عباس عراقچی» ، معاون وزیر امور خارجه، سحر تاج‌بخش، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور، دبیران اجرایی و علمی کنفرانس و نمایندگانی از وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت نیرو و سازمان مدیریت بحران در ستاد سازمان هواشناسی کشور برگزار شد.

در بخشی از این نشست، گزارشی از آخرین اقدامات انجام‌شده به‌منظور برگزاری کنفرانس ارائه شد و موضوع نشست مشترک هیئت‌رئیسه در طول برگزاری کنفرانس و سیاست‌گذاری پنل‌ها نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر عراقچی، معاون وزیر امور خارجه در بخشی از این نشست با بیان این‌که در شرایط کنونی، افزایش و گسترش آگاهی عمومی مهم‌ترین نیاز ما است، افزود: نسبت به تغییر اقلیم و تبعات امنیتی، اقتصادی و اجتماعی آن کار زیادی صورت نگرفته است.

photo_2019-10-11_13-30-57

وی با اشاره به اینکه، تبعات اجتماعی تغییرات اقلیمی کمتر مورد توجه واقع شده و نیاز است این رویکرد در بین مردم و مسئولان بیشتر مورد توجه قرار گیرد.، توصیه کرد: هدف اصلی کنفرانس بر محور ضرورت مقابله با خشکسالی، مدیریت منابع آب و سازگاری و تاب‌آوری در سطح مردم، مسئولان، تصمیم‌گیران قرار گیرد.

وی‌افزود: وظیفه اول و اصلی ما مدیریت منابع آبی کشور و حرکت به سمت تاب‌آوری است و باید بر آگاهی‌بخشی عمومی در این خصوص تمرکز شود.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در این دوره از کنفرانس باید پررنگ‌تر شود؛ چراکه اقدام در خصوص تغییر اقلیم و تبعات آن بدون همکاری با سایر کشورها انجام شدنی نیست و در مباحثی مانند: ریزگرد، آب‌های فرامرزی و مدیریت آن‌ها، قطعاً بدون همکاری‌های منطقه‌ای نمی‌شود خیلی از مسائل را مدیریت کرد.

وی با اشاره به اهمیت ارتباط با همسایگان و چگونگی ارتباط با آنان افزود:  می‌شود موضوعات مورد مناقشه را به موضوع همکاری تبدیل کرد.

دکترعراقچی در خاتمه سخنان خود از آمادگی وزارت امور خارجه برای همکاری همه‌جانبه با  ششمین کنفرانس بین‌المللی _ منطقه‌ای تغییر اقلیم خبر داد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

در دیدار هیات مجمع عالی کره شمالی؛

در پی دیدار معاون سیاسی وزارت خارجه و شهردار تهران توافق شد؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.