اخبار مرتبط

یک منبع نظامی از کشته و زخمی شدن بیش از 30 تن از عناصر وابسته به ارتش سعودی در عملیات مشترک یگان پهپادی و توپخانه‌ای یمن در منطقه حیران و مثلث عاهم خبر داد.

به گزارش جماران؛ ده‌ها تن از عناصر وابسته به ائتلاف سعودی در حملات پهپادی و توپخانه‌ای یمن به منطقه‌ای در استان حجه واقع در شمال یمن کشته شدند.

به گزارش شبکه خبری المسیره، یک منبع نظامی از کشته و زخمی شدن بیش از 30 تن از عناصر وابسته به ارتش سعودی در عملیات مشترک یگان پهپادی و توپخانه‌ای یمن در منطقه حیران و مثلث عاهم خبرداد.

یگان موشکی و توپخانه‌ای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، پیشتر نیز تجمع عناصر وابسته به ائتلاف سعودی را در غرب منطقه حرض و مثلت عاهم و حیران در استان حجه هدف قرار داد.

در پی این حمله، خسارت‌های سنگینی به نیروها و تجهیزات دشمن وارد شد.

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی  و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

بر اثر این تجاوز تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.