اخبار مرتبط

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه در پیک مصرف، تولیدات نیروگاه به شبکه برق متصل می‌شود، گفت: اکنون نیروگاه اتمی بوشهر دارای تولیدات مطمئنی است.

به گزارش جماران؛ مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر گفت: اواخر اردیبهشت ماه تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر به شبکه سراسری وصل می‌شود.

حسین غفاری  با گرامیداشت روز ملی فناوری هسته‌ای و با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر سال قبل 7.2 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید کرد، اظهار داشت: از این میزان برق تولیدی، 6.6 میلیارد کیلووات ساعت آن به برق شبکه سراسری  تحویل شد.

وی از تولید پایدار برق در نیروگاه اتمی بوشهر خبر داد و بیان کرد: بخشی از برق تولیدی نیروگاه اتمی بوشهر به شبکه برق استان بوشهر متصل می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه در پیک مصرف، تولیدات نیروگاه به شبکه برق متصل می‌شود، گفت: اکنون نیروگاه اتمی بوشهر دارای تولیدات مطمئنی است.

غفاری از  میزبانی نیروگاه اتمی بوشهر از تیم ارزیابی ایمنی هسته‌‌ای خبر داد و افزود: سال گذشته نیروگاه اتمی بوشهر سه هفته میزبان تیم ایمنی آژانس هسته‌ای بود که الحمدالله 14 کارشناس خبره، در 10 حوزه، نیروگاه اتمی بوشهر را ارزیابی کردند و با بررسی مستندات و بازدیدهای میدانی، مشخص شد که این نیروگاه با استانداردهای روز دنیا در حال بهره‌برداری و دارای وضعیت بالای ایمنی است.

وی، با اشاره به آغاز تعمیرات نیمه اساسی و جایگزین سوخت در نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: 7 اسفند ماه سال قبل برای تعمیرات نیمه اساسی و تعویض یک سوم سوخت، فعالیت نیروگاه اتمی بوشهر متوقف شد و این عملیات بین 60 تا 70 روز انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر با بیان اینکه بارگذاری سوخت در نیروگاه اتمی انجام و راکتور بسته شده گفت: بر اساس‌ برنامه‌ریزی انجام شده اواخر اردیبهشت ماه امسال تولید برق نیروگاه  اتمی بوشهر به شبکه سراسری برق کشور وصل می‌شود.

غفاری با اشاره به فعالیت 298 شبانه‌روز موثر این نیروگاه افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده امسال 298 شبانه‌روز موثر نیروگاه اتمی بوشهر فعالیت می‌کند و امید می‌رود همانند سال قبل تولید برق با موفقیت انجام شود.

وی، با اشاره به ارزیابی انجمن بهره‌برداران«وانو» از نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه نیروگاه اتمی بوشهرعضو انجمن جهانی بهره‌برداران هسته‌ای (wano)  است آبان‌ماه امسال اعضای این انجمن جهانی برای ارزیابی به این نیروگاه اعزام می‌شوند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر افزود: با اعزام انجمن بهره‌برداران«وانو» از نیروگاه اتمی بوشهر کمک می‌کند که این نیروگاه با معیارها و استانداردهای بین‌المللی محک بخورد و در این راستا فاصله‌ها شناسایی می‌شود و ما موظف می‌شویم که فاصله را پر کنیم و این کمک می‌کند که نیروگاه به سمت استانداردهای برتر و روز دنیا گام بردارد.

غفاری بیان کرد: در کنار این اتفاق بزرگ در حوزه ارزیابی بین‌المللی، رزمایش پرتوی در مناطق پیرامونی نیروگاه اتمی بوشهر برای امسال برنامه‌ریزی شده است که بر اساس برنامه‌ زمان بندی، آمادگی لازم کسب و مورد توجه قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.