اخبار مرتبط

بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، خاطر نشان کرد: اگر آموزش و پرورش به نقطه ای نرسد که امکانات و وسایل و تجهیزات لازم را نداشته باشد، حتما دچار چالش خواهد شد.

به گزارش جماران؛ وزیر آموزش و پرورش در شوراهای آموزش و پرورش شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر اظهار کرد: در سال ٩٧ اعتبارات آموزش و پرورش سه برابر سال٩۶ است و ان‌شاءلله این اعتبارات در سال ٩٨ سه برابر سال٩٧خواهد بود و در سال جاری بودجه عمرانی که تخصیص گرفتیم ١١٢ درصد است که این عدد در سال تا پایان اسفند ٩۶ رقم 63 درصد بود.

بنابر اعلام مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، سیدمحمد بطحایی در جلسه شوراهای آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی استان بوشهر با اشاره به تشریح مسایل آموزش و پرورش شهرستان های جنوبی استان بوشهر توسط استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش، نمایندگان مجلس و فرهنگیان این مناطق، با تبریک آغاز ماه رجب، اظهار کرد: موارد طرح شده را پیگیری خواهم کرد تا آموزش و پرورش به جایگاه مدنظر و شایسته نظام اسلامی برسد.

وی افزود: اگر آموزش و پرورش به نقطه ای نرسد که امکانات و وسایل و تجهیزات لازم را نداشته باشد، حتما دچار چالش خواهد شد. 

بطحایی خاطر نشان کرد: اگر کشور بخواهد به توسعه یافتگی دست پیداکند؛ ناهنجاری‌های رفتاری در آن وجود نداشته باشد و عاطفه و مهربانی در آن افزایش یابد، این هدف و مسیر تنها از طریق آموزش و پرورش امکان پذیر است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نیازهای کشور بسیار متنوع است، گفت: اگر کشور همه منابع خود را در اختیار آموزش و پرورش  قرار دهد به طوری که مدارس مجهز و معلمان با مشکلات معیشتی روبرو نباشند، این مهم در کوتاه مدت اتفاق نمی‌افتد و اگر برنامه کوتاه مدت مدنظر باشد باید دیگر به فکر احداث بیمارستان ها و توسعه جاده ها و ...نباشیم.

بطحایی با اشاره به اینکه در برخی مناطق سازمان های مجهزی  را می بینیم که در کنار آنها مدارس با کمترین امکانات وجود دارد، اظهار کرد: اگر معتقد به نقش آموزش و پرورش هستیم باید از شهردار بخواهیم خیابان را آسفالت نکند اما حیاط مدرسه را آسفالت کند و در آن روز مشکلات آموزش و پرورس حل خواهد شد.

وی در ادامه گفت: امروز به مدرسه ای نیاز داریم که دانش آموز فارغ التحصیل آن  مهارت‌های ارتباطی و زندگی را داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در کشور محدودیت منابع وجود دارد، افزود: زمانی که معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی بودم، به این نتیجه رسیده بودیم که ٣برابر بودجه کشور باید به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کند تا آموزش و پرورش بتواند نقش های خود را به خوبی ایفا کند، اما در کوتاه مدت این شدنی نیست.

بطحایی تاکید کرد: در مدیریت استراتژیک مفهوم بسیار مهمی وجود دارد و تا زمانی که در پست اجرایی قرار نگرفته باشیم نمی توان آن را درک و حس کرد و آن مفهوم مقاومت در برابر تغییر است؛ اگر به این مفهوم دقت نشود، دچار مشکل می‌شویم.

وی در ادامه اضافه کرد: فرهنگ سازمانی آموزش و پرورش طوری است که باید مقاومت در برابر تغییر را در آن به تدریج کاهش دهیم، در غیر اینصورت حرف‌ها شعاری و پوپولیستی خواهد بود و برنامه‌ای که در آموزش و پرورش پیگیری می‌کنیم افزایش تدریجی مشارکت معلمان در تصمیم سازی‌ها است.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه اضافه کرد: انتخاب و انتصاب نظامند مدیران مدارس، انتخاب نمایندگان معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان و شورای عالی آموزش و پرورش، برنامه ویژه مدارس که دوساعت آموزشی در اختیار مدیر مدرسه قرار گرفته است، از دیگر اقدامات و برنامه‌هایی است که بسیار ارزشمند است و اجرایی شده است.

وی گفت: در سال ٩٧ اعتبارات آموزش و پرورش سه برابر سال٩۶ است و ان‌شاءلله این اعتبارات در سال ٩٨ سه برابر سال٩٧خواهد بود و در سال جاری بودجه عمرانی که تخصیص گرفتیم ١١٢ درصد است که این عدد در سال تا پایان اسفند ٩۶ رقم 63 درصد بود. 

بطحایی با بیان اینکه در سال ٩٨ با وجود دشمنی قدرت های جهانی، سال سختی در پیش رو داریم، گفت: با همگرایی و همکاری باید در کنارهم باشیم و امکانات و مقدورات کشور را بشناسیم و با شناخت به سمت پیشرفت رویم.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: افزایش سهمیه دانشگاه فرهنگیان و تقویت بنیه علمی پذیرش معلمان از طریق ماده ٢٨ را پیگیری خواهیم کرد و مهم‌ترین سیاست آموزش و پرورش  تبدیل مدرسه به خانه و محیط  دوم زندگی دانش آموزان است تا دانش آموزان با اشتیاق به مدرسه بیایند. لذا برای رسیدن به این هدف باید مدرسه، فضای آموزشی، برنامه درسی و محتوا اصلاح شود و معلمان شایستگی لازم را پیدا کنند.

به گزارش ایسنا، وزیر آموزش و پرورش همچنین در گردهمایی فرهنگیان مناطق جنوبی استان بوشهر، از مدیران عامل پتروشیمی‌هایی که در امر مدرسه‌سازی نقش آفرین بوده‌اند، تقدیر و تجلیل به عمل آورد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات وحوزه وزارتی آموزش و پرورش، در این مراسم ابراهیم  یاسری دبیر شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه اظهار کرد: در مناطق جنوبی دو حوزه نفتی و پتروشیمی وجود دارد که حوزه پتروشیمی بخش خصوصی است و دارای شورای راهبردی است و در آن ١٢شرکت پتروشیمی عضو هستند.

وی افزود: این شورا در حوزه آموزش و درمان دغدغه‌هایی دارد که در حوزه آموزش و پرورش، ٩مدرسه در دست احداث است و در همین راستا پنج مدرسه در عسلویه، سه مدرسه در جم و یک مدرسه در سیراب کلنگ زنی شده است.

شایان ذکر است  استاندار بوشهر، مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر و نماینده مردم شهرستان عسلویه در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین استانی و شهری، وزیر آموزش و پرورش را در آیین تقدیر و تجلیل همراهی کردند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.