اخبار مرتبط

سرپرست معاونت آموزشی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله جمی مظهر مقاومت و صبر آبادان بودند و همچنین مظهر یک انسان مومن در شرایط سخت هستند.

به گزارش جماران؛ مراسم اختتامیه رویداد فرهنگی ارزش‌های ماندگار مرحوم آیت‌الله جمی (ره) با حضور سرپرست معاونت آموزشی وزارت آموزش و پرورش در آبادان برگزار شد‌.

عبدالرسول عمادی، سرپرست معاونت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، در حاشیه آیین اختتامیه مسابقه فرهنگی صبر، صداقت و مسوولیت پذیری که امروز به مناسبت دهمین سالگرد مرحوم آیت‌الله جمی در آبادان برگزار شد، اظهار کرد: دهمین سالگرد ارتحال آیت‌الله جمی که نماد مقاومت مردم آبادان است را به خانواده، ملت شهیدپرور و یاران صدیق ایشان که همپای آن مرحوم در سال‌های دفاع مقدس در این شهرستان ماندند و همچنین رزمندگانی که بازماندگان آن دوران شهادت هستند، تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: آیت‌الله جمی شخصیتی دارای ابعاد چندگانه است که باید آن شخصیت به نسل‌های آینده شناخته شود و همه ما وظیفه داریم که این شخصیت را به نسل‌های آینده بشناسانیم.

عمادی تصریح کرد: سه صفتی که در دهمین سالگرد آیت‌الله جمی به ایشان نسبت دادند، صبر، استقامت و مسئولیت‌پذیری است که این ها فقط سه صفت از شخصیت بارز ایشان است.

وی انتخاب این سه صفت را هوشمندانه خواند و ادامه داد: ویژگی‌های بارز بسیاری در شخصیت آیت الله جمی وجود دارد که البته انتخاب این سه صفت بسیار مهم و هوشمندانه بوده است.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله جمی مظهر مقاومت و صبر آبادان بودند و همچنین مظهر یک انسان مومن در شرایط سخت هستند.

سرپرست معاونت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، آیت‌الله جمی را فردی صادق، باصفا و بی‌ریا نامید و گفت: ایشان هیچ‌گاه در شرایط سخت، آبادان را تنها نگذاشت و شخصیت صداقتی ایشان این بود که او همیشه در دسترس بودند و این نیز مطلب بسیار مهمی است.

وی افزود: مسئولیت‌پذیری آیت‌الله جمی زبان زد عام و خاص است و به نظر می‌رسد باید این خصلت‌ها را هر سال تکرار کنیم تا به فرهنگ عمومی ما توانمندی و مقاومت بدهد و روح ایستادگی را بتواند به جامعه ما تزریق کند.

عمادی با اشاره به برگزاری مسابقات فرهنگی هنری و نوشتاری دانش‌آموزی که به این مناسبت برگزار شد، بیان کرد: برگزاری چنین مسابقات فرهنگی که دانش‌آموزان در خصوص نماد صبر، استقامت و مسئولیت‌پذیری اسوه مقاومت شهرستان آبادان مطلب می‌نویسند، اتفاق بسیار مهم و ارزشمندی است.

وی افزود: بیش از 8 هزار دانش‌آموز به صورت خودجوش در یک مسابقه نوشتاری، قلمی و هنری شرکت کردند و این نشان دهنده این است که جامعه ما و نسل جدید ما تشنه شناخت شخصیت‌های بزرگ خود است.

سرپرست معاونت آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: ما باید از این ظرفیت‌ها در سال‌های آینده بیشتر استفاده کنیم.

*رسالت ما این است که دانش‌آموزان بر مبنای مفاهیم اخلاقی الگوبرداری کنند

همچنین در حاشیه این اختتامیه؛ حبیب الله رمضانی، معاون مدیرکل و مدیر اداره آموزش و پرورش آبادان، اظهار کرد: امروز اختتامیه مسابقه فرهنگی، هنری و نوشتاری دانش آموزی آبادان به مناسبت دهمین سالگرد آیت‌الله جمی با مفاهیم اخلاقی، صبر استقامت و مسئولیت‌پذیری که از خصایص بارز ایشان بود برگزار شد. 

وی افزود: در بخش دانش‌آموزی رسالت ما این است که دانش‌آموزان بر مبنای مفاهیم اخلاقی بتوانند الگوبرداری و الگوپردازی کنند.

رمضانی تصریح کرد: امیدواریم دانش‌آموزان با این الگوبرداری‌ها آینده خود را روشن کنند. 

وی از حضور 8 هزار و 500 دانش‌آموز در این مسابقه خبر داد و گفت: در مباحث دانش‌آموزی، امسال این تعداد شرکت‌کننده در قالب بیش از 18 هزار اثر در مسابقه مفاهیم اخلاقی مرحوم آیت‌الله جمی حضور داشتند که در این برنامه از دانش‌آموزان برگزیده تجلیل به عمل آمد.

وی گفت: تمام مطالب دانش‌آموزان که در این مسابقه شرکت کردند، در رابطه با مفاهیم اخلاقی مرحوم آیت‌الله جمی که نماد صبر، استقامت و مسئولیت‌پذیری است، بوده است.

معاون مدیرکل و مدیر اداره آموزش و پرورش آبادان خاطرنشان کرد: جا دارد از همه دانش‌آموزان و همه دست‌اندرکاران برگزاری این آیین تشکر و قدردانی کنم. 

به گزارش ایسنا، در آیین اختتامیه این رویداد فرهنگی، اجرای کامل این برنامه توسط دانش‌آموزان و گروه سرود ناشنوایان بود و تعدادی از قطعه‌های آثار دانش‌آموزان حاضر در این مسابقه که حائز رتبه شده بودند نیز قرائت شد.

همچنین در این آیین از سایت پایگاه اطلاع‌رسانی نماد مقاومت و ایثار مرحوم آیت‌الله جمی رونمایی شد.

 در این مراسم به دانش‌آموزان برتر که در این مسابقه حضور پیدا کرده بودند نیز جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.