اخبار مرتبط

رحمانی فضلی گفت: خوشبختانه ظرف روزهای جاری، پس از موافقت رئیس جمهوری با برنامه های ارائه شده، مراتب از سوی دفتر رئیس جمهور به 24 وزارتخانه و دستگاه اجرائی مسئول، ابلاغ شد و روند اجرای عملی این اقدامات به زودی آغاز می شود.

به گزارش جماران؛ وزیر کشور از ابلاغ برنامه کاهش محرومیت های منطقه بلوچستان در 486 محور از سوی ریاست جمهوری به 24 دستگاه اجرایی خبر داد.

عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه روند پیگیری های منجر به ابلاغ برنامه کاهش محرومیت از منطقه بلوچستان را از سوی ریاست جمهوری به 24 دستگاه اجرایی کشور، تشریح کرد.

وی گفت: در ادامه تلاش های وزارت کشور برای توسعه متوازن مناطق مختلف کشور، هیأتی از وزارت کشور به سرپرستی معاون اقتصادی بنده عازم جنوب استان سیستان و بلوچستان؛ یعنی منطقه بلوچستان شد و در جریان 6 روز حضور در این منطقه، بازدیدهای میدانی مفصل، دیدار با مردم و نخبگان و شرکت در جلسات شورای اداری شهرستان های مختلف، مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بخشهای مختلف منطقه بلوچستان را بررسی کرد.

وزیر کشور افزود: پس از جمع بندی نهایی مسائل، برنامه کاهش محرومیت های منطقه بلوچستان شامل پیشنهادهای عملی برای رفع مشکلات اولویت بندی شده منطقه، در قالب 486 محور در وزارت کشور تدوین و به رئیس جمهوری پیشنهاد شد.

رحمانی فضلی اضافه کرد: خوشبختانه ظرف روزهای جاری، پس از موافقت رئیس جمهوری با برنامه های ارائه شده، مراتب از سوی دفتر رئیس جمهور به 24 وزارتخانه و دستگاه اجرائی مسئول، ابلاغ شد و روند اجرای عملی این اقدامات به زودی آغاز می شود.

وی با اشاره به بخش های مسئول اجرای این مصوبات گفت: علاوه بر سازمان های برنامه و بودجه، حفاظت محیط زیست، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و صدا و سیما، وزارتخانه های آموزش و پرورش، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، نفت، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، تعاون کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارتباطات و فن آوری اطلاعات، علوم تحقیقات و فن آوری و نیرو، از جمله دستگاه هایی هستند که مکلف به اجرای اقدامات ابلاغی هستند.

وزیر کشور سازمان امور اداری و استخدامی کشور، ستاد مبارزه با مواد مخدر، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، کمیته امداد خمینی(ره)، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، جمعیت هلال احمر و همچنین وزارت کشور را دیگر دستگاه های مخاطب برنامه های ابلاغی برشمرد.

پیش از این در آخرین روزهای تیر گذشته، سند کاهش محرومیت شمال استان سیستان وبلوچستان، با پیگیری های وزارت کشور تدوین و با دستور رئیس جمهوری به دستگاه های ذیربط ابلاغ شد. در هفته های آینده، 6 ماه پس از ابلاغ سند، هیأت وزارت کشور به سرپرستی معاون اقتصادی وزیر کشور با سفر به سیستان، روند اجرای 101 محور ابلاغی این برنامه، را ارزیابی خواهد کرد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.