اخبار مرتبط

تحلیل سفر روحانی شیعه به عربستان سعودی؛

پیکر علامه سید طاهر السلمان روز گذشته با حضور هزاران تن از شهروندان شیعه عربستان در الاحساء به خاک سپرده شد.

به گزارش جماران، پیکر علامه «سید طاهر السلمان» از علمای شیعه عربستان سعودی روز گذشته با حضور هزاران تن از شهروندان این کشور به خاک سپرده شد.

پیکر این عالم که روز پنجشنبه در سن 95 سالگی دارفانی را وداع گفت با حضور گسترده شهروندان شیعه از میدان ملاعب الزعیم احساء تشییع و در قبرستان منطقه المبرز به خاک سپرده شد.

حجت الاسلام سید علی الناصر بر پیکر علامه السلمان نماز خواند و سپس پیکر در میان حزن و اندوه شرکت کنندگان و برافراشتن عکس های این مرحوم تشییع شد.

علاوه بر شیعیان الشرقیه عربستان، تعداد زیادی از شیعیان کشورهای عربی منطقه نیز در این مراسم باشکوه حضور داشتند.

مراسم بزرگداشت ارتحال علامه طاهر السلمان از دیروز در حوزه علمیه الاحساء آغاز شد و تا سه روز ادامه خواهد یافت.

گفتنی است آیت الله سید طاهر السلمان در سال ۱۳۴۵ هجری قمری در الاحساء عربستان به دنیا آمد و تحصیلات علوم دینی خود را در این شهر در محضر پدر گرامیش آیت الله سید هاشم و شیخ صادق الخلیفه آغاز کرد و سپس در سال ۱۳۶۴ هجری قمری برای تکمیل تحصیلات خود به شهر نجف اشرف هجرت کرد.

 

 

وی در شهر نجف اشرف از محضر اساتید متعددی در مرحله سطوح و درس خارج نظیر آیات عظام سید سعید حکیم و سید ابوالقاسم خوئی بهره برد.

این عالم عربستانی اجازه اجتهاد خود را از آیت عظام سید یوسف الحکیم، شیخ إبراهیم الکرباسی، شیخ علی العیثان و سید باقر الشخص گرفت و در سال ۱۴۰۳ هجری قمری برای انجام مسؤولیت های دینی خود به زادگاه خود بازگشت.

وی علاوه بر اینکه فقیه، استاد و محقق بود در زمینه های ادبیات و شعر نیز فعالیت های بسیاری داشت و به تقوا، پرهیزکاری، خدمت به مومنین و تواضع شهرت داشت.


 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

تحلیل سفر روحانی شیعه به عربستان سعودی؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.