اخبار مرتبط

رئیس کنفدراسیون سوئیس در کنفرانسی خبری با حضور خبرنگاران خارجی تاکید کرد که سوئیس از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که باعث رفع تحریم های هسته ای ایران شد، حمایت می کند.

به گزارش جماران؛ رئیس کنفدراسیون سوئیس با بیان اینکه بازگشت تحریم ها علیه ایران دشواری های مسیر آینده را بیشتر می کند، بر حمایت برن از برجام تاکید کرد.

به نقل از خبرگزاری شینهوا، «آلن برسه» رئیس کنفدراسیون سوئیس گفت که بازگشت تحریم ها علیه ایران «دشواری های یافتن راهی برای آینده را بیشتر می کند».

وی در کنفرانسی خبری با حضور خبرنگاران خارجی تاکید کرد که سوئیس از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که باعث رفع تحریم های هسته ای ایران شد، حمایت می کند.

برسه با یادآوری اینکه کشورش همواره وجود توافق هسته ای را امری بسیار مهم ارزیابی کرده است ، افزود که سوئیس پیش از انعقاد توافق هسته ای، با پیشنهاد چارچوبی برای گفت و گو نقشی مهم در برجام ایفا کرد.

رئیس کنفدراسیون سوئیس با بیان اینکه اوایل سال جاری میلادی در آژانس بین المللی انرژی هسته ای حضور یافته، تاکید کرد: پیام این سازمان این بود که ایران توافق را به صورت واقعی اجرا می کند.

وی همچنین با تاکید بر کارآ بودن توافق هسته ای ایران، ادامه داد که باید توافقی باشد و همه طرف ها آن را اجرا کنند.

به گزارش جماران، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محکوم کردن خروج این کشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.

ترامپ با حربه تروریسم اقتصادی و تحریم های یک جانبه غیرقانونی و فشار به جامعه جهانی به دنبال ایجاد جنگ روانی و القای انزوای ایران است اما تجربه ماه های اخیر و همراهی نکردن جهان با آمریکا نشان داد که این کشور هیچگاه به هدف خود دست نخواهد یافت.

تحریم هایی که آمریکا یک جانبه علیه ملت ایران اعلام می کند، از مدت ها قبل شروع شده و جامعه جهانی با آنها همراهی نکرده تا جائیکه ترامپ مجبور شده است از برخی از آنها عقب نشینی کند. در این مورد می توان به اظهارات رئیس جمهوری، وزیر امور خارجه و رئیس بانک مرکزی ایران اشاره کرد.

حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است هیچ تحریمی نیست که آمریکا بخواهد بعدا انجام دهد، بعضی از افرادی که در آمریکا به دنبال تحریم ایران بودند بیش فعال بودند؛ بنابراین هیچ چیز جدیدی برای نوامبر ( 13 آبان ماه) وجود ندارد که انجام دهند و این یک موضوع کاملا تبلیغی و روانی است.

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی با اشاره به مخالفت کشورها با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران نوشت: بسیاری از کشورهای خریدار نفت ایران آشکارا تحریم های آمریکایی را نقض می کنند یا خواستار معافیت از تحریم های ضدایرانی آمریکا هستند.

آمریکا در یک عقب نشینی آشکار تاکنون مجبور شده است دست کم هشت کشور را از تحریم نفتی علیه ایران معاف کند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.