• کدخبر: 1029342
  • منبع: خبرگزاری صداو سیما
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

فرمانده نیروی زمینی سپاه: مرحله نهایی رزمایش محرم که با استفاده از ۷۰ درصد یگان‌های قرارگاه حمزه سید الشهداء آغاز شده بود، به پایان رسید.

به گزارش جماران، فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: مرحله نهایی رزمایش محرم که با استفاده از ۷۰ درصد یگان‌های قرارگاه حمزه سید الشهداء مستقر در کردستان به مدت یک هفته آغاز شده، به پایان رسید.
سردار محمد پاکپور با تشریح اهداف رزمایش محرم اظهار کرد: در این رزمایش امنیتی، نیرو‌های عمل کننده آموزش‌های خود را در یک میدان واقعی تمرین کرده و همزمان مناطق مورد علاقه ضد انقلاب را نیز پاکسازی کردند.
وی افزود: منطقه شاهو در کامیاران یک منطقه پیچیده جغرافیایی است که همواره محل تاخت و تاز عناصر ضد انقلاب بود، اما اکنون جاده‌کشی و احداث پاسگاه‌های مختلف امنیت را در این منطقه تثبیت کرده است.
سردار پاکپور افزود: رزمایش محرم ۱ در منطقه اشنویه آذربایجان غربی برگزار شد و اکنون مرحله دوم آن با حضور لشکر بیت‌المقدس کردستان، نیرو‌های سپاه مریوان و سروآباد، یگان هوانیروز، یگان زرهی از تیپ امام زمان (عج) و بسیجیان بومی در گردان‌های مختلف برگزار شد.
فرمانده نیروی زمینی سپاه تشریح کرد: در این رزمایش علاوه بر اینکه یگان‌های مختلف به تمرین آمادگی‌های خود پرداختند، هماهنگی آن‌ها با یکدیگر و در شرایط واقعی به نمایش درآمد. 
وی افزود: منطقه رزمایش از مناطق مورد علاقه ضدانقلاب در گذشته بوده که با انجام رزمایش‌ها و عملیات‌های مقتدرانه سپاه در آن منطقه از لوث اشرار و ضدانقلاب پاک شد.
سردار پاکپور با بیان اینکه هیچ نیروی نظامی بیگانه از خارج از منطقه نمی‌تواند در این منطقه امنیت را برقرار کند، گفت: مردم همان منطقه در کنار نیرو‌های مسلح می‌توانند در راستای برقراری امنیت منطقه نقش بسزایی داشته باشد.
وی در پایان با اشاره به نقش، اهمیت و جایگاه مأموریت‌های قرارگاه‌های عملیاتی سپاه در برقراری امنیت پایدار مناطق مرزی اظهار کرد: قرارگاه‌های نیروی زمینی سپاه از جمله: قرارگاه قدس و حمزه سیدالشهداء (ع) به طور دائم و مستمر در حال انجام عملیات، رزمایش و تمرین آمادگی‌ها می‌باشند.

 

انتهای پیام
  • کدخبر: 1029342
  • منبع: خبرگزاری صداو سیما
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.