اخبار مرتبط

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اعتماد متقابل دولت و سپاه در اجرای امور سازندگی دستاوردهای زیادی برای نظام جمهوری اسلامی داشته است، تاکید کرد: مدیریت جهادی عامل اصلی توفیقات عرصه سازندگی است.

به گزارش جماران،  سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در آیین تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌‌‌‌الانبیا (ص) که امروز برگزار شد، با تاکید بر اینکه شاهد اقتدار مثال‌‌‌‌زدنی انقلاب، نظام و ایران اسلامی در جهان هستیم، گفت: با وجود تمامی توطئه‌ها و برنامه‌‌‌‌‌های دشمنان که امروز علیه ملت ایران متمرکز شده است، هر روز شاهد پیروزی‌های مادی و معنوی در عرصه‌های مختلف هستیم که بیانگر این است که دشمنان در برابر ما نتوانستند کاری از پیش ببرند.

وی با بیان اینکه عرصه سازندگی و آبادانی کشور عرصه‌‌‌‌ای است که با ارائه کارهای موفق و الگوساز، کارآمدی نظام جمهوری اسلامی را به سایر کشورها اثبات کرد، اظهار داشت: اینکه یک ملت با اتکا به توانمندی‌های خود و بدون وابستگی به قدرت‌های خارجی می‌تواند کشور را بسازد، گویای این واقعیت مهم است که با مدیریت صحیح و در چارچوب اسلامی و انقلابی می‌توان به پیشرفت رسید و این مهم علاوه بر عرصه توانمندی‌های دفاعی و امنیتی، در عرصه سازندگی نیز به اثبات رسیده است.

فرمانده کل سپاه عرصه سازندگی را یکی از عرصه‌های ایجاد امید در جامعه برشمرد و تصریح کرد: سپاه پس از جنگ با احساس تکلیف و تعهد به عرصه سازندگی وارد شد و امروز پس از ۲۷ سال، نقش‌‌‌‌‌آفرینی موثر این نهاد مردمی و انقلابی در عمران و آبادانی کشور بر کسی پوشیده نیست.

جعفری عامل اصلی توفیقات عرصه سازندگی را مدیریت جهادی توصیف و خاطرنشان کرد: مقایسه اقدامات قرارگاه سازندگی خاتم‌‌‌الانبیا و میزان کارآمدی آن با اقداماتی که در عرصه‌های دیگر صورت می‌گیرد و بعضا دچار کندی است، بیانگر به‌کارگیری این الگوی کارآمد توسط مجموعه قرارگاه است.

وی وجه مشترک توفیق نظام در عرصه دفاعی و امنیتی و سازندگی را در بکارگیری مدیریت جهادی دانست و ابراز داشت: در هر حوزه‌ای که کار و مدیریت جهادی اعمال شده، شاهد توفیقات ارزنده‌‌‌‌ای بوده‌ایم که عرصه‌های دفاعی، امنیتی، سازندگی و علم و فناوری شاهد مثال‌های موفقی برای ارایه این الگو هستند.

فرمانده کل سپاه با برشماری ویژگی‌‌‌های مدیریت جهادی از منظر مقام معظم رهبری، نیت خالص در اجرای امور و تلاش، سخت‌‌کوشی و عمل جهادی را از شروط اصلی مجاهدت فی سبیل‌الله دانست و بیان کرد: کار جهادی به فرموده معظم له کاری است که مخالف و دشمن داشته باشد؛ امروز دشمنان خارجی پیشرفت و شکوفایی ایران اسلامی را نمی‌‌خواهند، اما علاوه بر این برخی مخالفت‌ها هم ناشی از عادت، روش و سنت‌های قدیمی درون سازمانی است و با کنار گذاشتن آنها و بهره‌گیری از روش‌های نو و کارساز می‌تواند یک مجموعه و سازمان را به رشد و شکوفایی برساند.

جعفری با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر پایه حرکت بر مبنای اصول اسلامی و قوانین الهی و قرآنی بنا نهاده شده است، یادآور شد: وجود مشکلات در برخی عرصه‌ها ناشی از عدم به‌کارگیری این الگوی سازنده است و به‌‌حمدالله در سپاه تا حد قابل توجهی این اصول رعایت و به کارگیری می‌شود.

وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر اقدامات برجسته و مطلوبی از سوی قرارگاه به ثمر نشست که راه‌‌اندازی پالایشگاه خلیج فارس، ساماندهی آب‌های غرب کشور و راه‌اندازی فاز ۱۴ و ۱۵ پارس جنوبی در شرایط تحریم، از جمله آنها است که با ایفای نقش جهادی سپاه در این عرصه، بسیاری از مشکلات کشور مرتفع شد.

فرمانده کل سپاه جوانگرایی را از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر جامعه امروز برشمرد و عنوان کرد: همانند دوران دفاع مقدس که دوران طلایی در عرصه مدیریت و باور «ما می‌توانیم» بود، امروز نیز باید مدیریت را به نیروهای جوان سپرد و به آنان اعتماد کرد.

جعفری با تاکید بر اینکه اعتماد متقابل دولت و سپاه در اجرای امور سازندگی دستاوردهای زیادی برای نظام جمهوری اسلامی به همراه داشته است، گفت: دوران طلایی مدیریتی قرارگاه دوران سردار عبداللهی بود و امروز قرارگاه بیش از گذشته درخشیده و این مهم با مدیریت سردار عبداللهی و تلاش های مدیران و کارکنان این مجموعه رقم خورده است؛ سعید محمد نیز دارای سوابق ارزشمندی در مجموعه قرارگاه است و با کوله‌‌‌‌باری از تجربه، مسیر سازندگی و جهادی در قرارگاه را ادامه می‌‌‌دهد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.