اخبار مرتبط

معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی - طی نامه‌ای از سرپرست معاونت ارزی بانک مرکزی برای رفع مشکلات مربوط به صادرات محصولات کشاورزی درخواست کرد تا مصوبه بازگشت حاصل از صادرات برای محصولات کشاورزی تا یک ماه متوقف شود.

به گزارش جماران؛ معاون وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای از سرپرست معاونت ارزی بانک مرکزی درخواست کرد تا بازگشت ارز حاصل از صادرات محصولات کشاورزی برای مدت زمان یک ماه متوقف کند.

در پی اعلام بسته جدید ارزی و مصوبه‌های مختلف از جمله پرداخت مابه‌التفاوت و بازگشت ارز حاصل از صادرات کالاهای غیرنفتی، انتقادات بسیاری از سوی بازرگانان و کارشناسان مختلف مطرح شد و در این میان پیشنهادات و راهکارهای مختلفی نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این میان علی‌اکبر مهرفرد - معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی - طی نامه‌ای از سرپرست معاونت ارزی بانک مرکزی برای رفع مشکلات مربوط به صادرات محصولات کشاورزی درخواست کرد تا مصوبه بازگشت حاصل از صادرات برای محصولات کشاورزی تا یک ماه متوقف شود.

این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی در نامه خود آورده است که مصوبه مذکور موجب توقف کانتینرهای کشاورزی فسادپذیر در گمرکات کشور شده است و صادرکنندگان این اقدام ناگهانی را مغایر با تعهدات قبلی خود را اعلام کردند بنابراین خواهشمند است برای جلوگیری از فساد محصولات مذکور دستور فرمایید تا با قید فوریت اجرای ابلاغیه فوق برای محصولات کشاورزی به مدت یک ماه متوقف گردد تا طی مهلت یاد شده نسبت به بررسی موضوع و تعیین راه‌حل به خصوص در مورد معاملات ریالی با کشورهای همسایه اقدام لازم به عمل آید.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.