اخبار مرتبط

در سفر به تهران برای شرکت در نشست سه جانبه سران آستانه؛

پایگاه خبری جماران؛ سیدکمیل باقرزاده به ذکر خاطره ای از کوهنوردی رهبر انقلاب پرداخته است:

«در سر رسید سال 80، روز جمعه 23 شهریور نوشته ام: امروز توفیق الهی نصیب این بنده شد.

ماجرا از این قرار بود که قصد کردیم برای زیارت شهدای گمنام به تپه نورالشهداء بریم. رهبرانقلاب نیز، همان روز به روال همیشگی کوه پیمایی، این بار به کلکچال آمده بودند؛ در حالی که تنها دو روز پیش از آن حادثه 11 سپتامبر پیش آمده بود و به تعبیر سران کاخ سفید، دنیا وارد مرحله تازه ای شده بود! خلاصه آنکه اضطراب عجیبی همه را فرا گرفته بود...

وقتی نزدیک شهداء رسیدیم از روبرو با آقا مواجه شدیم! آقا هم لحظاتی برای ما توقف کردند و وقتی حرکت به سمت پایین آغاز شد، از آقا اذن گرفتیم که معیتشان باشیم و هیچ چیز مثل موافقت ایشان ما را ذوق زده نکرد!

برخورد آقا با کوهنوردان و خصوصا آنها که ظاهر مذهبی نداشتند دیدنی بود. سلامی گرم و خداقوتی ورزشکارانه! آنچه دیدنی تر بود و خود آقا نمی دید و ما که پشت سر بودیم می دیدیم، عکس العمل همین جوانهای به ظاهر غیرمذهبی بعد از عبور آقا بود!

وقتی آقا به ایستگاه پایین رسیدند، جمعیت زیادی از جوانها داخل ایستگاه نشسته بودند و استراحت می کردند. ناگهان آقا وارد جمعیت شدند، همه بی اختیار ایستادند و هاج و واج نگاه می کردند! انگار هنوز باورشان نشده بود که رهبر انقلاب را در آنجا می بینند! یکی از وسط جمعشان با صدای داش مشتی بلند گفت: سلامتیش صلوات! همه صلوات فرستادند. آقا هم خوش و بشی با کوهنوردان کردند و رفتند به سمت ماشین.»

انتهای پیام

اخبار مرتبط

در سفر به تهران برای شرکت در نشست سه جانبه سران آستانه؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.