اخبار مرتبط

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: باید پرچم حق را بالا نگه داشت، از خوبیها حمایت و بدیها را نقد کرد و باید دانست که لباس روحانیت لباس تملق نیست که هرکس هر کاری کرد آفرین بشنود.

به گزارش جماران؛ عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز اردوگاه سالار شهیدان اردوگاه حمایت از این نظام اسلامی است و باید خوبی را در آن تقدیر نموده و بدیها را نقد و راه درست را عرضه کرد.

آیت الله سید احمد خاتمی روز جمعه در مراسم دعای ندبه در مهدیه امام خامنه ای مشهد افزود: نهضت سیدالشهدا(ع) و رشادتهای آن امام بزرگوار امروز پس از 1379 سال همچنان زنده و پابرجاست. عقیده ای که بر حق باشد ارزش جهاد را دارد و عقیده امام حسین(ع) حق حقیقی است. 

وی ادامه داد: عبارت 'کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا' صحیحترین جمله در خصوص نهضت حسینی و روح نهضت سالار شهیدان است زیرا نهضت حسینی محدوده زمانی، مکانی و جغرافیایی ندارد.

عضو خبرگان رهبری گفت: نهضت امام حسین(ع) هم اکنون در سال 1440 هجری قمری نیز پس از گذشت 1379 سال همچون روز نخست پررنگ است. نشانه این ماندگاری در این است که هر داغی حداکثر یک سال جامه سیاه را بر تن داغداران نگاه می دارد اما داغ حسین(ع) و مظلومیت او هنوز هم عاشقانش را به پوشیدن لباس سیاه وا می دارد. 

وی افزود: بعد از شهادت سیدالشهدا(ع) از سیاستهای ثابت اهل بیت(ع) زنده نگه داشتن عزای حسینی با چند شیوه می باشد که برای ما نیز الهام گرفتنی است.

آیت الله خاتمی ادامه داد: تشویق به زیارت ابی عبدالله الحسین(ع)، توصیه هنرمندان به اینکه هنرشان را خرج سیدالشهدا(ع) کنند، اعلام اینکه گریه بلند در هر داغی مکروه است به جز داغ حسین(ع)، برگزاری مجلس عزاداری برای ابی عبدالله(ع) و فضیلت سجده بر تربت سالار شهیدان از شیوه های توصیه شده از سوی اهل بیت(ع) برای زنده نگه داشتن عزای امام حسین(ع) است. 

وی گفت: از نگاه قرآن جنگ حق و باطل تا قیامت ادامه و بی تردید اردوگاه یزیدیان در برابر اردوگاه حسین(ع) همچنان دشمنی دارد. اگر نظام جمهوری اسلامی که تمام دلدادگی اش اجرای احکام خداوند است حق نباشد دیگر نباید به دنبال حق در جهان معاصر بگردید و باید متوقف شوید. 

آیت الله خاتمی افزود: مسئولان نظام جمهوری اسلامی تمام آرزویشان اجرای 100 درصدی اسلام است اما اگر در این مسیر به مانع نیز بر خوریم همچنان به راه خود ادامه خواهیم داد.

وی به حدیث 20 در روضه کافی اشاره و بیان کرد: به فرموده امیرالمومنین(ع) در حکومت ایشان 30 خلاف شرع رخ می داده بنابراین اگر در حکومت علوی چنین باشد باید دانست که در حکومت دینی قطعا مشکلات هست اما وای به حال روزی که حکومت دینی نباشد. 

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: برخی بد حجابیها در مناطق اشرافی موجب ناراحتی می باشد اما حرف در این است که اگر حکومت آسیب ببیند مضرات به مراتب بدتری به همراه خواهد داشت بطوری که این بدحجابیها به جشن هنر شیراز در روز ماه رمضان تبدیل می شود و اتفاقاتی در آن رخ می دهد که زبان از گفتن آن شرم دارد.

وی گفت: باید پرچم حق را بالا نگه داشت، از خوبیها حمایت و بدیها را نقد کرد و باید دانست که لباس روحانیت لباس تملق نیست که هرکس هر کاری کرد آفرین بشنود. زمانی که مردم مشکلات دارند مراجع و روحانیت با آنان همدردی می کنند و حتی قبل از وقوع برخی اتفاقات نسبت به آن هشدار می دهند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.