اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سلام امینی روز سه شنبه در جریان بازدید از مرز چنگوله در شهرستان مهران با تقدیر از مسئولان استان و بویژه استاندار ایلام برای پیگیری تصویب این مرز اظهار کرد: ایجاد گذرگاه های جدید بین استان های همجوار باعث افزایش مراودات همه جانبه مردم دوسوی مرز می شود.
وی افزود: راه اندازی مرز جدید در چنگوله - شهابی یک فرصت جدیدی برای ایران و عراق است که بنا به ضرورت در مواقعی همچون اربعین که حجم عظیمی از زائران در 2 کشور تردد دارند، ضرورت بیشتری می‌ یابد.
امینی با بیان اینکه راه اندازی مرز چنگوله می تواند در حوزه تجارت و حتی تردد زائران در ایام اربعین کمک کار خوبی برای مرز مهران باشد، یادآور شد: امیدواریم هرچه سریع تر زیرساخت های مورد نیاز این نقطه مرزی مهیا و موافقت طرف عراقی را با ایجاد این نقطه مرزی جلب کنیم.
نماینده مردم ایلام ، چرداول ، مهران ، سیروان ، ایوان و ملکشاهی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راه اندازی بازارچه مرزی در این نقطه از مطالبات مردم منطقه و فرصتی برای توسعه روابط تجاری با عراق بوده و باید برای ایجاد آن تلاش بیشتری شود.
وی تصریح کرد: جلوگیری از مهاجرت مرزنشینان و ممانعت از پدیده حاشیه نشینی از اصلی ترین اهداق رونق دادن به نقاط مرزی است تا بتوان از این طریق فعالیت های اشتغالزا و تجاری و بازرگانی را در مرزهای کشور ایجاد کرد.
نماینده حوزه شمالی مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با توجه به تصویب ایجاد مرز چنگوله در هیئت دولت و ابلاغ آن، مسئولان استان ایلام باید برای تکمیل زیرساخت های مورد نیاز آن اقدام لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: در حال حاضر راه دسترسی به این بازارچه در حال احداث بوده و راه اصلی آن در حال پیمان سپاری است اما نیاز است با تزریق اعتبار بیشتر سرعت کار را بالا ببریم تا پیش از ایام اربعین بتوانیم از این ظرفیت نیز برای انتقال زائران عتبات عالیات بهره بگیریم.
گفتنی است کمیسیون اقتصادی دولت آبان ماه سال 95 با راه اندازی بازارچه مرزی چنگوله در شهرستان مهران موافقت کرد و هیات دولت نیز بر این مصوبه مهر تایید زده است.
منطقه چنگوله در 32 کیلومتری مهران با منطقه الشهابی در کشور عراق هم مرز است.
3032/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.