اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، این میزان کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد این شهرستان در جریان برگزاری جشن گلریزان زندانیان در سرابله جمع آوری شد.
رییس ستاد دیه استان ایلام در این جشن گلریزان اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته و کسب رضایت شاکیان و همچنین جلب مساعدت‌های مالی از سوی خیرین 790 از زندانیان مالی و جرائم غیر عمد در استان ایلام از زندان رهایی یافته که 155 نفر آنها اهل شهرستان چرداول بوده اند.
علی حسنوند افزود: 170 میلیارد ریال از بدهی 335 میلیارد ریالی افراد آزاد شده با رایزنی ستاد دیه و کمک و رضایت شاکیان حل شده است.
وی اضافه کرد: همچنین ستاد دیه بیش از 160 میلیارد ریال کمک های بلاعوض را نیز جمع آوری و پرداخت کرده است.
مدیرعامل ستاد دیه استان ایلام یادآور شد: در حال حاضر 163 زندانی مالی و جرائم غیر عمد با بدهی 120 میلیارد ریال در زندان هستند که چشم انتظار کمک های مردمی و خیرین می باشند.
حسنوند تاکید کرد: بیشترین زندانیان جرائم غیر عمد در استان در حوزه مهریه های سنگین و تصادفات منجر به فوت و جرح که فاقد بیمه هستند، بوده که باید در این موارد مهم در سطح جامعه فرهنگ سازی مناسب برای کاهش آنها صورت بگیرد.
فرماندار شهرستان چرداول نیز در این آیین گفت: بر اساس آموزه های دینی حس نوع دوستی و انسانیت در کشور علیرغم مشکلات و محدودیت ها موج می زند.
مراد یگانه همچنین با تقدیر از مشارکت کودکان سرابله ای در جمع آوری کمک ها برای آزادی زندانیان و جذب 100 میلیون ریال در شب گذشته خواستار تشویق و آموزش فرزندان به انجام این چنین کارهای تاثیرگذار در جامعه شد.
وی یادآور شد: در راستای حمایت و جلوگیری از فروپاشی خانواده هایی که سرپرستان آنها در زندان هستند، تعداد 43 خانوار تحت حمایت نهاد حمایتی کمیته امداد چرداول قرار گرفته اند.
رئیس دادگستری چرداول نیز گفت: هم اکنون 50 نفر از اهالی این شهرستان بخاطر بدهی مالی و جرائم غیر عمد در زندان هستند که مشارکت مردم امکانی برای آزادی آنها و بازگشتشان به کانون خانواده هاست.
سید ‌علی نوربخش افزود: زندانیان جرائم غیرعمد و مالی مجرم نیستند اما به دلیل برخی مشکلات و سهل‌انگاری گرفتار حبس شده‌اند که در این زمینه شایسته است همه افراد خود را در قبال آزادی این قبیل مددجویان موظف بدانند.
وی با تاکید بر این نکته که جشن گلریزان به عنوان یک سنت در طول سال برگزار شود از خیرین و نیکوکاران خواست که زمینه آزادی تعداد 50 نفر از چرداولی های که به جرم مالی و بدهی در زندان محبوس هستند را فراهم کنند.
6034/7176
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.