اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه سه شنبه در دیدار با صنعتگران ایلامی به مناسبت روز صنایع دستی اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های گردشگری و همجواری ایلام با سه استان کشور عراق به منظور بازاریابی صنایع دستی بهره گرفته شود.
وی تاکید کرد: ایجاد بازار فروش و راه‌اندازی بازارچه ‌های صنایع دستی در مسیر زائران عتبات عالیات در مرز مهران نیز پیگیری خواهد شد.
استاندار ایلام یادآور شد: اتحادیه ‌‌های مختلف صنایع دستی باید در رفع مشکلات این حوزه نقش خود را بدرستی ایفا کنند.
سلیمانی دشتکی اضافه کرد: دولت تنها امکان تامین و توسعه زیرساخت‌ها را دارد اما ساز و کار لازم برای رفع مشکلات و بازاریابی از مسائلی است که باید توسط فعالان عرصه اندیشیده شود.
وی یادآور شد: تکمیل حلقه مفقوده در این عرصه با راه‌اندازی دباغی و کارخانه ریسندگی از وظایف اتحادیه است.
وی اظهار کرد: بازاریابی و فروش صنایع دستی در بازارهای داخلی و خارجی نیازمند تنوع بخشی متناسب با نیازهای روز و سلیقه مشتریان است.
به گزارش ایرنا، در این آئین از هنرمندان رشته های مختلف صنایع دستی از جمله سحر چلنگر ابداع کننده گلیم نقش برجسته رونمایی شد.
همچنین از بسته بندی چندین محصول صنایع دستی استان شامل گلیم نقش برجسته، نمد و محصولات چرمی با حضور استاندار ایلام رونمایی شد.
سال 96 در مجموع 22 نمایشگاه صنایع دستی در این استان برگزار شد که در نتیجه برگزاری این نمایشگاه ها صنعتگران از محل فروش صنایع دستی 350 میلیارد ریال درآمد کسب کردند.
همچنین سال گذشته در مجموع 10 میلیون و 400 هزار دلار انواع صنایع دستی این استان به خارج از کشور صادر شده است.
هفت هزار و 600 صنعتگر در 33 رشته صنایع دستی در بیش از 100 کارگاه فعال به صورت رسمی فعالیت می کنند که بیش از نیمی از آنها در بخش تولید گلیم نقش برجسته فعال هستند.
6032/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.