اخبار مرتبط

مجتبی فرهادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آبشار هفت آسیاب دره شهر جزو آثار شاخص طبیعی استان ایلام است و در این موقع از سال مورد استقبال گردشگران قرار می گیرد.
وی یادآور شد: آبشار فصلی هفت آسیاب یکی از چشم اندازهای طبیعی شاخص این شهرستان است، آبشاری که با فضای دلنشین خود نظر هر طبیعت دوستی را جلب می کند.
رئیس میراث فرهنگی دره شهر گفت: در این منطقه جنگل، سرسبزی و آب را به زیبایی می توان دید و طبیعت منطقه دیدنی و تماشایی است.
فرهادی افزود: ارتفاع آبشار هفت آسیاب از سرچشمه تا پایین صخره حدود 50 متر است که در 30 کیلومتری شرق شهرستان دره شهر و در بالادست روستای مراد آباد واقع شده است.
وی اظهار کرد: آبشار هفت آسیاب که از ارتفاعات ریواس کوه سرچشمه می گیرد چشم انداز زیبایی را برای طبیعت دوستان خلق کرده است که به طور قطع مورد توجه آنها قرار خواهد گرفت.
وی از تمامی علاقمندان خواست: به منظور بهره مندی از طبیعت چشم نواز و مواهب خدادادی منطقه از آبشار هفت آسیاب دره شهر که با بارندگی های چند هفته گذشته خروشان شده است، بازدید کنند.
وی افزود: در شهرستان دره شهر بیش از 550 اثر طبیعی و تاریخی وجود دارد که 440 مورد آن ثبت ملی شده است.
به گزارش ایرنا، برعکس پاییز و زمستان کم بار سال آبی جاری، بارش بی انقطاع باران بهاری طراوت و شادابی طبیعت استان ایلام را دوچندان کرده است.
این روزها در بیشتر ساعات هفته بارش باران زمین دشت و کوهستان عروس زاگرس را مترنم کرده و هر روز با رویش گل ها و گیاهان جنگلی سبزی و زیبایی و شادابی دشت ها و کوهستان های این سرزمین دوچندان می شود.
بارش های فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری در استان ایلام بسیار خوب بوده بطوریکه بارندگی در مرکز استان به مرز 600 میلی متر رسیده است.
از ابتدای مهر ماه تاکنون در شهر ایلام 598 میلی متر بارندگی به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایش 27 درصدی و در مقایسه با میانگین بلند مدت نیز افزایش 10 درصدی داشته است.
دره شهر یکی از شهرستان های مهم استان ایلام در جنوب شرقی استان واقع شده است، شهر دره شهر به عنوان مرکز شهرستان در 130 کیلومتری جنوب شرقی مرکز استان و 45 کیلومتری غرب شهر پلدختر و در دامنه های کبیرکوه و چهار کیلومتری کرانه جنوبی رود تاریخی سیمره قرار دارد.
7177/6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.