اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بدون شک نقش بی‌ بدیل روستاها به عنوان موتور مولد کشور بر کسی پوشیده نیست، از این رو یکی از اهداف بلند مدت و اساسی دولت، تامین زیرساخت‌های مناسب جمعیتی است که در روستاها اسکان دارند.
دولت تدبیر و امید در سال های اخیر توجه ویژه ای به موضوع آبرسانی روستایی داشته و از مهمترین این دستاوردها تلاش برای ایجاد زیرساخت های مناسب از جمله تامین آب آشامیدنی سالم در روستاهاست که این عامل، خود نقش مهمی در ماندگاری روستاییان و تامین سلامت آنان داشته است.
آمارهای موجود نشان می دهد تلاش دولت برای اجرای طرح های توسعه آب روستایی در قالب مجتمع های بزرگ و به صورت تک روستایی در مناطق مختلف استان ایلام به صورت گسترده و بی وقفه در حال اجرا است.
نزدیک به 180 هزار نفر از جمعیت 580 هزار نفری جمعیت روستایی استان ایلام زیر پوشش خدمات شرکت آبفار هستند، منابع تامین آب روستایی در استان ایلام 166 منبع است که 105 مورد آن چشمه و 61 مورد چاه و قنوات است.

** بهره مندی 6 هزار خانوار روستایی از آب شرب پایدار در سال گذشته
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب ایلام گفت: پارسال عملیات آبرسانی به 48 روستا در هفت شهرستان با جذب اعتبار 134 میلیارد ریال از محل منابع توسعه ملی و مجتمع های اولویت دار اجرا شد.
نورالله تیموری افزود: در این مدت (سال 96) بیش از 6 هزار خانوار ایلامی در نقاط مختلف استان ایلام در قالب بیش از 16 هزار نفر از نعمت آب شرب برخوردار شدند.
وی با اشاره به اینکه ساخت مجتمع آبرسانی روستایی در دستور کار آب و فاضلاب روستایی ایلام قرار دارد، یادآور شد: این شرکت در راستای تعهد اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در تلاش است با تکمیل تعداد دیگری از این مجتمع‌ ها، علاوه بر بهره مندی بیشتر روستائیان از آب شرب، تعداد زیادی از روستاها را نیز از گردونه آبرسانی سیار خارج کند.

** 104 روستای دیگر ایلام امسال از شبکه آبرسانی سیار خارج می شوند
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی ایلام از اجرای عملیات آبرسانی به 104 این استان در سال جاری خبر داد و افزود: با بهره برداری از این تعداد روستا و از محل اعتبارات ملی و استانی بیش از 26 هزار نفر از جمعیت روستایی ایلام از نعمت آب شرب بهره مند می شوند.
تیموری شاخص کیفیت آب شرب روستایی استان را بالاتر از میانگین کشوری دانست و گفت: شاخص کیفیت آب شرب روستایی در استان هم اکنون به بالای 99 درصد رسیده است.
وی تاکید کرد: هم اینک 98.5 درصد از جمعیت روستایی با جمعیتی بیش از 177 هزار نفر در 498 روستای این استان تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.

** بهره برداری از 40 پروژه آبرسانی روستایی ایلام در دولت یازدهم
تیموری افزود: از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تاکنون بیش از 40 پروژه آبرسانی(ملی و استانی) در سطح روستاهای این استان به بهره برداری رسیده است.
وی اضافه کرد: در این مدت 116 روستا با جمعیت 48 هزار و 368 نفر و با اعتباری بیش از 230 میلیارد ریال از نعمت آب شرب روستایی بهره مند شده اند.
مدیرعامل ایلام آبفار تاکید کرد: امیدواریم با بهره‌ برداری و افتتاح پروژه‌های در دست اجرا ، آب‌ رسانی در مناطق شهری و روستایی ایلام به وضعیت مطلوب و ایده‌ آل برسد.
3032/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.