اخبار مرتبط

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: پس از اعلام فراخوان این جشنواره 264 اثر از هنرمندان 20 استان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال که پس از داوری تعداد 50 هنرمند از 16 استان کشور برای حضور و رقابت در جشنواره انتخاب شدند.
عمران خودآموز، استان های شرکت کننده در این جشنواره را آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، گیلان، لرستان، مازندران و همدان عنوان کرد.
وی حفظ و اشاعه موسیقی فاخر نواحی اقوام‌ ایرانی در نای سورنا، ایجاد فرهنگ همدلی و اتحاد و همبستگی اقوام ایرانی، تعامل فرهنگی بین هنرمندان کشور با هنرمندان استان، معرفی پیشنه غنی فرهنگی هنری استان ایلام و ایجاد بستر مناسب برای معرفی فرهنگ و هنر موسیقی استان را از اهداف برپایی این جشنواره برشمرد.
وی با بیان اینکه حضور در این جشنواره و بازدید از برنامه های آن برای عموم آزاد و رایگان است، افزود: در روز دوم جشنواره با حضور اساتید و ‌هنرمندان برجسته کشور برنامه های موسیقی متنوع اجرا خواهد شد.
به گفته خودآموز مهمانان ویژه این جشنواره پروین بهمنی، منصوره ثابت زاده، محمدرضا درویشی، صادق چراغی، احد علیشاه، احسان عبدی پور، دامون شش بلوکی، حسین فرجی، همتعلی رضایی، شکرعلی رضایی، مرتضی چگینی و فواد توحیدی هستند.
وی بیان کرد: آیین اختتامیه و معرفی و تجلیل از برگزیدگان و همچنین پیشکسوتان موسیقی به همراه کنسرت موسیقی پیشکسوتان و اساتید برجسته کشور عصر سه شنبه 28 فروردین ماه در تالار مهرگان شهرستان دره شهر برگزار می شود.
7171/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.