اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، حشمت اله عسگری روز سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی و اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: رویکرد دستگاه ها در اقتصاد مقاومتی باید تغییر کند زیرا با ادامه این روند در حوزه مقاومتی کاری پیش نمی رود بلکه باید در حوزه اصلاح فرآیندها، ساختارها و تدوین برنامه های کاربردی دستگاه ها بیشتر تلاش کنند.
وی ادامه داد: به عنوان مثال باید گفت که در حوزه راه و شهرسازی در صنعت ساختمان برای واگذاری امور چه اقداماتی انجام شده، در راستای فعال شدن واحدهای تولیدی به چه میزان از مصالح تولید استان خریداری می شود؟ طرح بیمارستان لاپروسکوبی به کجا رسیده؟ رشد مسکن چگونه است چه بلایی سر بازار رکود گرفته مسکن می آید؟
وی تاکید کرد: مدیران دستگاه ها باید نگاه خود را قدری اقتصادی تر کنند و با عینک متفاوتی به قضایا نگاه کنند.
عسگری گفت: مهمترین معضل کار در استان بحث فرهنگ کار است ، ما کارفرما گریز هستیم و شوراهای حل اختلاف به شدت علیه کارفرما رای صادر می کنند و ملاحظات کارگری را در اوج قرار می دهند که این مساله تنش فضای کسب و کار را به شدت افزایش می دهد.
وی ادامه داد: متاسفانه بحث معارض در طولانی شدن پروسه طرح ها در استان به شدت وجود دارد و علی رغم رای دادگاه باز معارضین مانع اجرای طرح ها در شهرستانها می شوند که این امر نیازمند پای کار آمدن شوراها و هیات های حل اختلاف در راستای حمایت از اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال است.
وی با ابراز گله مندی از وجود معارضین در اکثر شهرستانها در هنگام اجرای طرح ها گفت: متاسفانه واحدهای بالای 95 درصد پیشرفت فیزیکی داریم که معارضینم اجازه برق رسانی به آنها را نمی دهند.
وی یادآور شد: برای حمایت از کسب و کار و بهبود فضای آن در استان باید از جوانانی که با سرمایه کم و اندیشه بلند خود اقدامات خوبی در حوزه صنعت ساختمان و تاسیسات انجام داده اند، توجه بیشتری به خرج داد و با واگذاری طرح ها و ترک تشریفات نیم نگاهی نیز به این واحدهای تولیدی داشت تا بتوانند حیات صنعتی خود را در بازار ادامه دهند.
به گزارش ایرنا، در این نشست مدیرکل راه و شهرسازی و مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارش هایی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و عملکرد دستگاه خود در یک سال گذشته ارایه کردند.
خبرنگار: ناهید ابراهیمی*** انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
7177/6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.