اخبار مرتبط

قباد خسروی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه رشد آموزش های فنی و حرفه ای به عشایر و روستاییان در ایوان چهار برابر شده است، افزود: فعالیت های این مرکز در 2 بخش آموزش و آزمون با داشتن 12 کارگاه برای خانم ها و آقایان در رشته های مختلف بصورت رایگان انجام می شود.
وی رشته های آموزشی این مرکز را برق صنعتی، برق ساختمان، مکانیک خودرو، نقشه کشی، نقشه برداری، خیاطی، رایانه، صنایع دستی، امور اداری، امور مالی، بهداشت و ایمنی اعلام کرد.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای ایوان افزود: در بخش خصوصی نیز با داشتن 14 آموزشگاه آزاد در رشته های آرایشگری، رایانه، خیاطی، رباتیک، قالیبافی و سیم پیچی در برابر شهریه مصوب سازمان، آمادگی خدمت رسانی جهت ارتقا مهارت فراگیران شهرستان وجود دارد.
خسروی تاکید کرد: تمامی فراگیران بخش های دولتی و خصوصی بعد از طی دوره آموزشی با معرفی در سیستم پورتال امکان شرکت در آزمون کتبی و عملی فراهم و در صورت قبولی در این آزمون ها نسبت به صدور گواهینامه الکترونیکی برای آنها اقدام خواهد شد.

** مرکز توانبخشی ایوان افتتاح شد

رئیس اداره بهزیستی شهرستان ایوان گفت: مرکز حرفه آموزی و توانبخشی بهار این شهرستان به منظور نگهداری دختران بالای 14 سال با مشارکت بخش خصوصی در این شهرستان فعالیت می کند.
حجت بابایی اظهار کرد: این مرکز با مشارکت بخش خصوصی برای نگهداری دختران معلول بالای 14 سال افتتاح شده است.
وی افزود: کار نگهداری از معلولان در این مرکز با ظرفیت اسمی 33 نفر در بازه زمانی صبح تا عصر صورت می گیرد.
بابایی با بیان اینکه سازمان بهزیستی در ازای هر نفر ماهیانه سه میلیون و 400 هزار ریال یارانه به این مرکز می پردازد، گفت: در این مرکز آموزش های فنی حرفه ای در قالب گلدوزی، گونی بافی و سفالگری توسط کارشناسان ارائه می شود.
وی ادامه داد: این مرکز در حوزه درمان و فیزیوتراپی نیز با بهره گیری از یک پزشک و فیزیوتراپ خدمات درمانی ارائه می دهد.
خبرنگار: لیلی خاکی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7180/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.