اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، همزمان با روز عرفه عاشقان و دلدادگان حسین بن علی (ع) در یادمان شهدای شرهانی دهلران گرد هم آمدند تا در کنار هم با وحدت و برادری دعای عرفه را زمزمه کنند.
پیر و جوان ، زن و مرد با دل هایی مالامال از عشق و محبت آمدند تا از قافله زمزمه دعای عرفه عقب نمانند و در دمای هوای بالای 50 درجه دهلران بگویند که اجر و پاداش این روز را هرگز از دست نخواهند داد و گرمای هوا در اراده های الهی برای نجوای ذکر عرفه بی ثاثیر است و هر جا دل بخواهد همه چیز آسان است.
مردم مرزدار دهلران از شهرها، بخش ها و روستاها مسافت های بسیار به عشق حضور در میعادگاه عاشقان شرهانی دهلرانی را طی کردند تا در این مکان معنوی در کنار برادران و خواهران خود دعای عرفه را زمزمه و با دل هایی پاک و دیدگانی پر از اشک به درگاه احدیت التماس دعا کنند.
امروز در شرهانی بودند جوانان و نوجوانانی که دیگر از فضاهای مجازی رها شده و در صف های دعای عرفه فارغ از هر دغدغه ای با عشق حاضر شده و با دستانی مملو از عشق و ایمان دعای عرفه را زمزمه کردند.
حال و هوای شرهانی امروز معنوی بود بطوریکه همه دل در گرو حق داشتند و سفر معنوی خود در این یادمان را با زمزمه دعای عرفه دوچندان معنوی کردند.
مردان و زنان مومن در دعای عرفه از یادمان شرهانی و نزدیکترین نقطه به کربلای معلی با دستانی بر سینه به سالار شهیدان سلام کردند تا ارادت خود را به خاندان اهل بیت و بویژه امام حسین (ع) ادا کنند و بگویند گرچه در کربلا نیستند ولی دل در گرو حرم شش گوشه اقا دارند و از شرهانی این نقطه معنوی دل به کربلا برده اند و دوشادوش هم با زمزمه ی دعای عرفه عشق و ارادت درونی خود به اقا امام حسین(ع) بخوبی نشان دادند.
گرمای سوزان دهلران هیچ خللی در زنجیره ی دل های عاشق ایجاد نکرد و عاشقان و دل سوختگان ابا عبدالله الحسین(ع) در سرزمین عملیات محرم دل به دوست سپردند و فیض معنوی کسب کردند.
حرارت عشق چنان در دل ها فروران شده بود که همه سر از پا نشناخته و در اوج گرما به زمزمه دعای عرفه مشغول شدند و با چشمانی گریان و تضرع به درگاه الهی روزی خوب و به یادمانی تجربه کردند که خاطره آن برای همیشه در ذهنشان ماندگار شد.
عشق و ارادت که باشد گرما و سرما بی معنی است و تنها معبود است و دل و امروز مردم این مهم را در دعای عرفه شرهانی معنی کردند بطوریکه انسان از این همه شور و حال معنوی به وجد می آمد.
یادمان شهدای شرهای در 45 کیلومتری جنوب شهر دهلران محل اجرای عملیات محرم است که هزاران لاله گلگون کفن در این سرزمین در دفاع از دین و ارزش ها به فیض شهادت نایل شدند و امروز نیز این یادمان محل تجمع کسانی بود که برای دعای عرفه گرد هم آمده بودند
منطقه شرهانی سال 61 در عملیات محرم بدست رزمندگان اسلام از لوث وجود دشمن بعثی آزاد شد و سالانه بیش از 200 هزار نفر در قالب راهیان نور از این یادمان دیدن می کنند.
خبرنگار: علی رضازاده ** انتشار: حسن کهزادیان
7175/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.