اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمدحسین مقیسه روز دوشنبه در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام با اشاره به اینکه صندوق ضمانت هیچ محدودیتی برای ارایه خدمات ضمانتی به واحدهای تولیدی ندارد، اظهار کرد: این صندوق سال ۱۳۸۳ تاسیس شد و پس از تدوین اساسنامه، آیین نامه‌ها و فرایند‌ها، سال 86 اولین ضمانت نامه خود را صادر کرد.
وی افزود: یک هزار ضمانت نامه به ارزش چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال از سال 86 تاکنون در این صندوق صادر شده است ، ضمن اینکه در مدت یاد شده ۲۸۵ فقره ضمانت نامه به ارزش یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تمدید شده است.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته شاهد افزایش 66 درصدی فعالیت صندوق به نسبت سال 94 در زمینه صدور ضمانت نامه بوده ایم، تاکید کرد: برنامه ریزی برای افزایش پوشش 100 درصدی ضمانت در سال 96 در دستور کار این صندوق است که در پنج ماه ابتدایی سال جاری این امر محقق شده است.
مقیسه اضافه کرد: از اردیبهشت ماه سال جاری تمامی فرایندهای صندوق الکترونیکی شده که دیگر نیازی به مراجعه حضوری به صندوق نیست.
وی تاکید کرد: ایلام جزو استان هایی است که از ظرفیت صندوق به خوبی استفاده کرده و مقام سوم دریافت ضمانت از صندوق را در کشور کسب کرده است، ضمن اینکه سال گذشته 47 میلیارد ریال خسارت توسط صندوق به استان پرداخت شد که از این نظر استان ایلام رتبه دوم دارد.
مقیسه گفت: طرحهای ایجادی رتبه اول در پرداخت خسارت را دارند.
وی نرخ کارمزد صندوق ضمانت در سال اول را یک و نیم درصد و در سال های بعد 25 صدم درصد اعلام کرد و گفت: حداکثر میزان ضمانت برای صنایع کوچک سه میلیارد ریال است که برای مناطق محروم تا 88 درصد ضمانت قابل پذیرش است.
خبرنگار: ناهید ابراهیمی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7177/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.