اخبار مرتبط

مهرانگیز جلیلیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس بیانیه فصل سوم سند تحول بنیادین، آموزش و پرورش ماموریت دارد با تاکید بر شایستگی های پایه، زمینه دستیابی دانش آموزان در سنین لازم تعلیم در 12 پایه تحصیلی (چهار دوره 3 ساله) را فراهم کند.
وی با اشاره به اضافه شدن پایه تحصیلی ششم در مقطع ابتدایی در نظام جدید آموزشی افزود: در اجرای نظام دوره ای مقطع ابتدایی باید به دو دوره (3 - 3) تفکیک شوند که این طرح تا سال تحصیلی گذشته در 50 مدرسه ابتدایی پر جمعیت این استان اجرا شد.
جلیلیان هدف از اجرای این طرح را تفکیک سنی و تقویت تربیت و تحصیل دانش آموزان اعلام کرد و یادآور شد: سیاست این اداره کل اجرای این طرح در همه مدارس ابتدایی است و در صورت وجود فضای لازم در تمامی مدارس ابتدایی پر جمعیت اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه این طرح در مهرماه امسال در شمار دیگری از مدارس ابتدایی اجرا می شود گفت: به علت اینکه فضای مورد نیاز وجود ندارد نظام دوره ای تاکنون تنها در 50 مدرسه استان انجام گرفته و تعدادی از مدارس ابتدایی مراکز شهرستان ها بویژه مرکز استان به تفکیک دوره ای نیاز دارند.
وی اجرای گسترده این طرح را نیازمند وجود فضاهای آموزشی به تعداد مورد نیاز دانست و گفت: در صورت تامین فضا این طرح در تمامی مدارس ابتدایی استان اجرا خواهد شد.
به گزارش ایرنا، از مجموع 100 هزار دانش آموز استان ایلام، 53 هزار نفر در 740 مدرسه مقطع ابتدایی پارسال به تحصیل اشتغال داشتند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7171/6119
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.