اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسین کرمی روز دوشنبه در جریان دیدار با محمد غلامی معاون فرماندار دهلران اظهار کرد: این تسهیلات بلند مدت با توجه به ظرفیت های هر منطقه با باز پرداخت هفت ساله و سود 10 درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.
وی افزود: برای افراد حقیقی تا سقف پنج میلیارد ریال و برای تعاونی ها و شرکت ها تا سقف 20 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در حوزه کشاورزی و دامپروری در نظر گرفته شده است.
کرمی با بیان اینکه 9 شعبه پست بانک هم اکنون در شهرستان دهلران فعالیت دارد، تاکید کرد: ارائه خدمات به مردم مناطق محروم بویژه مناطق روستایی از جمله فعالیت های پست بانک است.
به گفته وی، برای تسهیل در ارائه خدمات پست بانک به مردم، در حال افزایش شعب خود در روستاها هستیم ضمن اینکه بزودی 2 دستگاه خودپرداز برای تسریع در ارائه خدمات به روستاییان در روستاهای جلیزی بالا و شهرک وحدت شهرستان دهلران نصب و راه اندازی می شود.
وی یادآور شد: انتظار است مردم و مسئولان محلی در روستاها با پست بانک در جهت بهره مندی از خدمات همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.
محمد غلامی معاون فرماندار دهلران نیز در این دیدار با اشاره به شعار سال (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) گفت: حمایت مالی از متقاضیان طرح های اشتغالزایی در روستاها و نظارت لازم در جهت تولید می تواند موجب رونق معیشت و کسب کار در روستا ها و جلوگیری از مهاجرت شود.
در این دیدار با تقدیر از خدمات چهار ساله مهدی بیگ نظری، اردشیر فتحی به عنوان رئیس جدید پست بانک شهرستان دهلران معرفی شد.

**991 داوطلب دهلرانی در آزمون کنکور سراسری رقابت می کنند
معاون سیاسی، اجتماعی فرماندار دهلران از رقابت 991 داوطلب آزمون کنکور سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این شهرستان خبر داد.
علی مجلسی در نشست هماهنگی برگزاری آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی گفت: آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی همزمان با سراسر کشور در این شهرستان برگزار می شود.
وی با اشاره به حضور 991 داوطلب در این آزمون اظهار کرد: از این تعداد 361 نفر مرد و 630 نفر زن هستند که در پنج رشته ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی در این آزمون شرکت کرده اند.
معاون فرماندار دهلران از اتخاذ تمهیدهای لازم برای برگزاری آزمون دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در این شهرستان خبر داد و یادآور شد: دانشگاه پیام نور دهلران مسئولیت برگزاری این آزمون را بر عهده دارد.
نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در دهلران نیز گفت: آزمون گروه های ریاضی و فنی، علوم انسانی و هنر روز پنجشنبه 15 تیر برگزار می شود و داوطلبان گروه های علوم تجربی و زبان خارجی نیز روز جمعه 16 تیرماه در این آزمون شرکت می کنند.
رحمان میرزایی افزود: در رشته زبان های خارجه 57 زن و 15 مرد، رشته علوم تجربی 467 زن و 276 مرد، رشته هنر 20 زن و هشت مرد، رشته ریاضی چهار زن و 16 مرد و در رشته علوم انسانی 82 زن و 46 مردم در این شهرستان با هم رقابت خواهند کرد.
شهرستان دهلران با 66 هزار نفر جمعیت دارای چهار شهر و بیش از 60 روستا است و در 220 کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.
خبرنگار: علی رضازاده ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7175/9102

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.