اخبار مرتبط

عباس شمس اللهی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با گاز رسانی به این تعداد شهر و روستا در این مدت (چهار سال فعالیت دولت یازدهم) 51 هزار مورد اشتراک (36 هزار شهری، 15 هزار روستایی)، 31 هزار و 300 انشعاب، یک هزار و 348 کیلومتر شبکه توزیع و 383 کیلومتر خطوط انتقال گاز در این استان انجام شده است.
وی از راه اندازی 97 ایستگاه تقلیل فشار گاز در دولت تدبیر و امید در سطح این استان نیز خبر داد و افزود: این در حالی است که در ادوار گذشته (10 سال قبل) تعداد دستگاه های سی جی اس در سطح این استان تنها 58 مورد بوده است.
مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام تاکید کرد: در این مدت (چهار سال فعالیت دولت یازدهم) 34 هزار و 260 خانوار شهری و 18 هزار و 820 خانوار روستایی در مناطق مختلف استان تحت پوشش شبکه گاز رسانی قرار گرفته اند.
شمس اللهی با بیان اینکه گازرسانی به روستاها نیز در اولویت برنامه های دولت دوازدهم قرار دارد، یادآور شد: ضریب نفوذ شبکه گاز نسبت به جمعیت روستایی در این استان هم اکنون 65 درصد است.
وی ضریب نفوذ شبکه گاز در جمعیت شهری استان را 98 درصد اعلام کرد و گفت: متوسط ضریب نفوذ گاز در کشور 70 درصد است که این استان در این شاخص هم در بخش روستایی و هم در بخش شهری از میانگین کشوری بالاتر است.
وی اضافه کرد: تنها سه شهر ماژین در شهرستان دره شهر و میمه و پهله در حوزه استحفاظی شهرستان دهلران اکنون از نعمت گاز بی بهره هستند که عملیات گازرسانی به این شهرها با بیش از یک هزار و 977 خانوار توسط شرکت گاز استان ایلام در دست اقدام است.
به گزارش ایرنا، از زمان آغاز بکار دولت یازدهم تاکنون بیش از 50 هزار خانوار شهری و روستایی در سطح استان ایلام تحت پوشش شبکه گاز رسانی قرار گرفته اند.
هم اکنون ضریب نفوذ شبکه گاز به جمعیت شهری استان ایلام 98 درصد و در مناطق شهری روستایی 65 درصد است که از میانگین کشوری بیشتر است.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
3032/9102

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.