اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام در بیانیه ای با دعوت از عموم مردم برای شرکت پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس، مسیرهای راهپیمایی روز قدس شهر ایلام را در روز جمعه دوم از چهار راه رسالت - میدان شهید کشوری – بلوار آزادی – میدان مادر به سمت مصلی بزرگ ایلام
ساعت آغاز راهپیمایی 11 و 30 دقیقه اعلام شده که در پایان آن سردار پاسدار یدالله جوانی مشاور سیاسی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران کشور سخنرانی خواهد کرد.
امام جمعه ایلام با اشاره به روز جهانی قدس تاکید کرد: شرکت در راهپیمایی روز جهانی قدس در شرایط حساس کنونی اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد نقی لطفی گفت: روز جهانی قدس میراث گرانبهای امام راحل برای رهایی قدس شریف و نابودی اسرائیل است که با گذشت بیش از 38 سال از اعلام این روز و انجام راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، شاهد حضور گسترده و استقبال بی نظیر امت اسلامی ار اقدام انقلابی امام راحل هستیم که ارکان رژیم صهیونیستی و حامی اصلی آن آمریکا را بشدت می لرزاند.
سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام نیز در این مورد گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس عرصه رویارویی جهان اسلام با نظام سلطه، استکبار و صهیونیست غاصب است.
حجت الاسلام علی چراغی پور در آستانه برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان اظهار کرد: حضور میلیونی و گسترده ملت های مسلمان در راهپیمایی این روز، حاوی پیام های روشنی است که همه ساله استکبار جهانی و صهیونیست بین الملل را به چالش می کشد.
وی ادامه داد: دفاع از مظلومان و مسلمانان از اهداف و آرمان های مهم نهضت شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) بود و بر این اساس نامگذاری آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس توسط معمار کبیر انقلاب اسلامی نشان از اهمیت مساله فلسطین و قدس شریف در افکار و اندیشه های بلند ایشان دارد.
سپاه ناحیه استان نیز در بیانیه ای روز قدس را روز تجلی حضور با شکوه امت پیامبر اعظم (ص) و آزادیخواهان و ظلم‌ستیزان عالم عنوان کرد که طنین شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، عزم و اراده جامعه بشری را برای رهایی سرزمین مقدس فلسطین از چنگال اشغالگران و جنایتکاران به نمایش خواهد گذارد.
در این بیانیه آمده است: روز جهانی قدس ابتکار معمار کبیر انقلاب اسلامی و عرصه ای برای اتحاد و یکپارچگی قدرت امت اسلامی در حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام برائت از جبهه استکبار و صهیونیسم جهانی است، روز قدس، روز اقتدار و ابهت سپاهیان اسلام در برابر چشمان حیرت زده‌ مستکبران و خونخواران جهان، و روز برائت و اعلام نفرت عمومی ملل مسلمان و همه آزادگان جهان از رژیم اشغالگر قدس و حامی آن، شیطان بزرگ، آمریکای جنایتکار است .
روز قدس روز بیداری، روز حماسه و روز پشتیبانی از مردمی ستمدیده و مظلوم است که بیش از نیم قرن درمصاف با دژخیمان پلید صهیونیستی، همچنان استوار باقی مانده اند.
اکنون در برهه ای از تاریخ که جهان سرشار از موج بیداری اسلامی، خیزش های ضد سرمایه داری و افول هژمونی (سلطه) جبهه استکبار و نظام سلطه بر منطقه راهبردی خاورمیانه و شکل گیری جبهه مقتدر مقاومت اسلامی و ضد صهیونیستی است و نسیم عدالت، مهرورزی و حقانیت دین مبین اسلام همه سرزمین های اسلامی را درنوردیده است.
امروز نه تنها فلسطین که جهان اسلام برای یافتن هویت حقیقی و رهانیدن خویش از زیر سلطه سفاکانه رژیم های پوشالی و وابسته به غرب در تکاپو است و در این تلاش مقدس بیش از هر چیز به قیام و انقلاب مقدس جمهوری اسلامی ایران تاسی می جویند بی تردید، ملت مسلمان و انقلابی ایران اسلامی با درک عمیق شرایط موجود با گام های پولادین مردان و زنان روزه دار قداستی صدچندان به آن بخشیده و عزم راسخ خود را در پایبندی به آرمان های امام راحل(ره) و مبارزه با ددمنشی های رژیم غاصب به منصه ظهور خواهد گذاشت و با فریادهای مستحکم، آزادی قدس شریف را از چنگال خونین سفاکان جنایتکار سر خواهد داد.
دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ایلام نیز با انتشار بیانیه از عموم مردم شهیدپرور این استان برای حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس دعوت کرد.
متن این بیانیه به شرح زیر است: بیش از نیم ‌قرن از جنایات سبعانه و نژادپرستانه قومی که خود را پیروان آیین مقدس یهود نامیده و یکتاپرستی موسی و معبد هیکل سلیمان را دستاویز اهداف استعمارگرانه و اشغال سرزمین مقدس قدس قرار داده بودند، می‌گذشت و هیچ ملت و قدرتی را یارای مقابله با آنان نبود تا زلزله بزرگ انقلاب اسلامی، مبتنی بر اصول احیای فرهنگ دینی و نفی سلطه‌پذیری پایه‌های مشروعیت اسرائیل را لرزاند و موجودیت آن را زیر سوال برد.
امام‌خمینی (ره)، رهبر کبیر انقلاب اسلامی و پرچم‌دار مبارزه با ظلم و ظالم در جهان معاصر، در روز شانزدهم مرداد سال 1358، آخرین جمعه‌ ماه رمضان هر سال را روز جهانی قدس نامیدند و همه مستضعفان و آزادی‌خواهان جهان را به پاسداری از قداست قدس و بزرگداشت آن فراخواندند و با تعمیم آن به‌روز همگرایی جهان اسلام در دفاع از فلسطین و مستضعفین جهان فرمودند: روز قدس یک روز جهانی است؛ روزی نیست که فقط اختصاص به قدس داشته باشد.
خبرنگار: جلال اسکندری ** انتشار دهنده: جلال اسکندری
6033/6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.