اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، همه چیز رنگ و بوی خاصی دارد از بازار و شله زرد و آش رشته و حلیمش با شیرینی های رنگا رنگ و زولبیا بامیه معروفش، از صف شلوغ نمازهای جماعت تا دعا و راز و نیاز شبانه و سحرگاهش، از شور و حال التماس دعا و قرآن خواندنش تا بخشش و احساس پنهانی بندگان خوبش.
همه یه جوری زیبایی این ماه ، ماه را دوچندان می کند و لحظه لحظه اش را برایت غنیمت می کند، انگار همه با هم مسابقه داده اند تا در یک جهت برای رسیدن به یک هدف بیش از همه خوبی کنند تا پله پله به میقات بروند و لحظه دیدار و سجده به معبود را با همه حس و حالش لمس کنند.
عجب شور و حالی دارد این روزها و شب های خاص خدا، گرسنگی، تشنگی و تاب آوردن 17 ساعت دست کشیدن از خوردن و آشامیدن و پرهیز از گناه تو را حسابی می سازد، جسمت را جلا می دهد و درونت را خالی از همه دلبستگی های دنیوی می کند.
بیشتر دلت به رحم می آید و حال فقیر و ضعیفی را با همه وجود حس می کنی، توان داری برای خوردن اما به واسطه واجب الهی لب نمی زنی، می توانی بر طبل شیطان بزنی و پشت سرش از همه محرمات سرباز زنی اما به واسطه حضور نورانی اش در قلبت قدم از قدم برنمی داری و دم فرو می بندی.
ماه ضیافت الهی است و بهار قرآن، طنین دلنواز کلام الله که می پیچد جان می گیری و روحت صیقل می خورد، لحظه لحظه اش غنیمت است، انگار درهای رحمت الهی باز شده و همه می توانند وارد این خوان کرم الهی شوند و جان گیرند از معرفت ناب.
رمضان از نیمه گذشته و به لحظات عرفانی شب های قدر نزدیک می شویم، شب و روزهایی که هر ثانیه اش تو را به خدا نزدیک و نزدیک تر می شود و می توان تا اوج آبی آسمان پر گیری و تطهیر از همه بدیها زمین را در زیر بالهایت به اسارت گیری از همه هواهای نفسانی رهایی یابی و فطرت پاکت تو را به خدا و خوبیها برساند.
به امید اینکه در این لحظات ناب بندگی در این ماه، ماه روشنی خدا همه را از دعای خیر بهره مند کنیم و با تضرع و راز و نیاز به درگاه الهی بدیها و گناهان را از وجودمان دور کنیم و روزهای روشنی را آغاز کنیم.
روزهای بی دروغ ، بی چشم و هم چشمی و غیبت، روزها بی کینه، روزهای خوب و روشنی که یه بنده خوب می تونه بندگی و اطاعت از خدای مهربانش را به جا بیاره .
التماس دعا
خبرنگار: ناهید ابراهیمی***انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
7177/6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.