اخبار مرتبط

سیدکمال الدین میرجعفریان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امسال احداث و آسفالت افزون بر 100 کیلومتر از راه های روستایی استان در دستور کار بوده که تاکنون بیش از 40 کیلومتر آن در سطح 18 روستای استان اجرایی شده است.
وی افزود: راه های روستایی زید و زرانگوش شهرستان بدره ، راه های روستایی شیخ مکان، مهتابی و پشته ماژین شهرستان دره شهر، راه های روستایی گنداب، انجیره، چم کبود و ژیور و گل گل شهرستان آبدانان از جمله این روستاها است.
مدیرکل راه و شهرسازی ایلام تاکید کرد: عملیات روکش آسفالت بیش از 80 کیلومتر راه روستایی در سایر شهرستان های استان در دستور کار این اداره کل قرار دارد که به تدریج و با تامین قیر یارانه ای مورد نیاز انجام خواهد شد.
میرجعفریان از احداث و بهسازی 255 کیلومتر راه روستایی استان ایلام در دولت یازدهم خبر داد و یادآور شد: احداث 65 کیلومتر راه اصلی، 19 کیلومتر راه فرعی و روکش آسفالت 665 کیلومتر راه اصلی از دیگر اقدام های این اداره کل برای توسعه زیرساخت های ارتباطی استان در بیش از سه سال و نیم فعالیت دولت یازدهم است.
به گزارش ایرنا، استان 20 هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای 111 کیلومتر بزرگراه، 670 کیلومتر راه اصلی، 891 کیلومتر راه فرعی و یک هزار و 770 کیلومتر راه روستایی است.
توپوگرافی خشن، وجود ناهمواری و پستی و بلندی فراوان در کنار کوهستانی بودن بخش عمده ای از ایلام باعث شده این استان در مقایسه با دیگر مناطق کشور حتی استان های همسایه از حیث راه از کم توسعه ترین مناطق باشد.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی** انتشار دهنده: شهریار حیدری فر
3032/6034
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.