اخبار مرتبط

علی سلیمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در صورت تامین این اعتبار از سوی فرمانداری های استان سرانه توزیع آب میان عشایر استان ایلام به سه تا چهار هزار لیتر در هفته افزایش می یابد.
وی افزود: هم اکنون در هر 10 روز یک بار 2 هزار لیتر آب بین عشایر استان ایلام توزیع می شود که این میزان آب تنها کفاف آب شرب و غذای آنها را می کند و عشایر برای تامین آب مورد نیاز احشام خود مجبور به خرید آب هستند.
سلیمی یادآور شد: این میزان آب با توجه به فصل تابستان و گرمای هوا نیاز عشایر استان به آب را تامین نمی کند و آنها در این موقع از سال به آب بیشتری نیازمند هستند در حالیکه اداره کل امور عشایری استان ایلام به علت نبود اعتبار قادر به تامین آب بیشتر برای عشایر نیست.
وی از فرمانداران شهرستان های مختلف استان ایلام خواست : در زمان برگزاری نشست کمیسیون برنامه ریزی هر شهرستان ردیف اعتباری و بودجه ای مشخص را برای تامین آب شرب و دیگر نیازهای عشایر استان اختصاص دهند.
به گزارش ایرنا، برای توزیع آب در بین عشایر استان ایلام، 30 دستگاه خودروی آب رسان شامل تانکرهای حمل آب 6 هزار لیتری و تراکتور در اختیار داریم که 20 دستگاه از این وسایل نقیله توزیع آب استیجاری و 10 دستگاه دیگر ملکی است.
9 هزار و 736 خانوار با جمعیت 60 هزار نفر در قالب 12 ایل و 32 طایفه و یک میلیون و 400 هزار راس دام در 95 کانون عشایری استان ایلام زندگی می کنند.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آنها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان ایلام http://www.irna.ir/ilam و کانال تلگرام به نشانی irnailam@ منتشر می شود.
خبرنگار : زهرا موسوی **انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
7172/6034

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.