اخبار مرتبط

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از مرکز اطلاع رسانی پلیس، سردار نور علی یاری به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر قهرمان در جمع کارکنان انتظامی استان ایلام اظهار کرد: فتح خرمشهر در سوم خرداد 1361 در تاریخ جنگ ایران و عراق از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی ادامه داد: خرمشهر، حکایت مقاومت روزهای نخست جنگ تحمیلی و سرگذشت سلحشورانی است که با دست خالی، متجاوز مسلح را در بیش از یک ماه نبرد به روز سیاه نشاندند.
فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: خرمشهر با تاریخی خون بار و حماسه ای جاوید، نماد رشادت ها و دلاوری های رزمندگان و مردمی است که خاطرات کم نظیر آنان، برای همیشه به عنوان برگ زرینی در قلب تاریخ ثبت شده است.
سردار یاری تاکید کرد: خرمشهر قهرمان پس از 575 روز اشغال با حرکت عظیم جوانان ایران اسلامی و به پشتوانه رهبری حضرت امام(ره) و توکل به خداوند متعال از دست رژیم بعث عراق آزاد شد.
وی فتح خرمشهر را نتیجه رهبری مدبرانه امام(ره)، ایثار رزمندگان و اتحاد ارتش و سپاه عنوان کرد و گفت: برهم خوردن تمامی معادلات نظامی و سیاسی نظام سلطه از آثار و برکات فتح خرمشهر بود.
فرمانده انتظامی ایلام با اشاره به اینکه رزمندگان ایران اسلامی توانستند با دست خالی صدام جنایتکار را در خرمشهر تنبیه کنند ، اضافه کرد: فتح خرمشهر نماد غیرتمندی ملت بزرگ ایران است.
سردار یاری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: اگر امروز اقتدار و امنیت داریم همه به برکت وجود شهدا و آرمان های امام(ره) است.
دریافت کننده: حسن کهزادیان ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
6119/9102

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.