اخبار مرتبط

سلام امینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بیان وعده و شعار از سوی نامزدهای انتخابات همواره وجود داشته و امری پذیرفتنی است ولی این شعارها باید حد و مرز داشته باشند تا بتوان آنها را عملیاتی کرد.
وی افزود: اقتضای شرایط کنونی کشور ایجاب نمی کند که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری شعارهای بلند پروازانه بدهند، تحقق وعده هایی همچون سه برابر کردن یارانه ها با توجه به شناختی که از وضعیت درآمدی کشور دارم، امکان پذیر نیست.
عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم تاکید کرد: دولت هم اکنون ماهانه 350 هزار میلیارد ریال برای پرداخت یارانه هزینه می کند که بنابر اعلام مسئولان وزارت نفت، 180 هزار میلیارد ریال آن از محل مابه التفاوت افزایش قیمت حامل های انرژی تامین می شود و دولت برای تامین مابقی آن با دشواری روبروست و شاهد افزایش کسری بودجه در این زمینه هستیم.
امینی یادآور شد: زمانی که آقایان در دولت قبل این موضوع را تصویب کردند، قیمت بنزین از 100 به 1000 تومان افزایش یافت تا بتوانند یارانه را پرداخت کرد، امروز که برخی سخن از سه برابر کردن یارانه می گویند، منبع تامین آن کجاست.
به گفته وی، برای تامین این هزینه مگر اینکه یارانه 50 درصد خانوارها را قطع کنیم یا دوباره به سمت استقراض از بانک مرکزی برویم که تبعات خود را به همراه دارد.
رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: بعید می دانم این شعارها قابلیت عملیاتی شدن پیدا کنند و اگر دوستان خود را درگیر این موضوع ها نکنند، آن را به صلاح کشور می دانم.
وی با بیان اینکه برخی شعارها خیلی آرمانی است و معمولا قابلیت تحقق ندارند، اامه داد: انسان می تواند برخی اوقات ایده آل نیز فکر کند و به نوک قله نگاهی بیندازد تا در مسیر قرار گیرد ولی وعده در درجه پایین تری قرار می گیرد و می توان درصدی از آن را اجرایی کرد.
امینی اضافه کرد: بعضی شعارها را نمی توان مطرح کرد چه بسا بخواهیم آنها را اجرایی کنیم ضمن اینکه این تحقق شعارها نیازمند تصویب قوانین و تایید مراجع تصمیم گیرنده همچون مجلس شورای اسلامی است و رئیس جمهور به تنهایی نمی تواند در خصوص آنها تصمیم گیری کند.
نماینده مردم ایلام، چرداول، ایوان، مهران ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: منابع درآمدی کشور مشخص است و اگر برنامه ای را خارج از این محدوده درآمدی تصویب کنیم نمی توان آن را عملیاتی کرد.
وی یادآور شد: امروز شاهد هستیم صدها طرح در سفرهای استانی مسئولان دولت های قبلی به استان ها بدون توجه به منابع تامین مالی آنها مطرح می شود که معمولا یا به سرانجام نرسیده یا به شکل نیمه تمام رها شده اند.
به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 29 اردیبهشت در سراسر کشور برگزار می شود.
این دوره از انتخابات در 25 شهر و 375 استان 580 هزار نفری ایلام نیز برگزار می شود.
خبرنگار: حسن کهزادیان ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
6119/9102
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.